Presidentti on nyt antanut kasvonsa poikansa hankkeelle rahoittaa dopingolympialaiset, joissa kaikenlaisten mömmöjen käyttö olisi vapaasti sallittuja.
"”Yli 100 vuoden ajan globaalista urheilusta vastaava eliitti on tukahduttanut innovaatioita, murskannut yksilön suuruuden ja kieltäytynyt antamasta urheilijoiden ylittää mahdollisten rajoja. Se päättyy nyt”, Trump Jr. sanoi taannoin rahoituksesta kertovassa lehdistötiedotteessa Sporticon mukaan."
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000011054427.html#Echobox=1740383737
Elikkä nyt halutaan tehdä miljardibisnestä urheilijoiden terveydellä. Putinin jengit olisivat tietenkin tervetulleita ja eikös he ole juuri alan spesialisteja?
Trumppiolympialaiset
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261750
- 1051225
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381091- 49999
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni54900- 130900
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240868Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55739Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739
