Jos vie koiran hoitolaan esim. viikoksi tai muutamaksi päiväksi niin mitä maksaa??
KOIRAHOITOLAT
mitä maksaa?
99532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
eri paikat eri hintaisia,laitan sulle muutaman linkin:
http://www.htk.fi/public/koirahoitola/
http://www.pomppu.com/mmp/
http://www.koirahotelli.com/koti.html
http://www.koirahoitola.fi/
http://www.kolumbus.fi/fallenhaus/
Noita on niin paljon,että googlettamalla löysin älyttömästi.
Tässä sulle hakemisto vielä:
http://www.abc.fi/toimialat/?msid=7&seid=610
täällä Joensuussa yksi yö oli muistaakseni 12€/koira ja jos kaksi ja samassa häkissä voivat olla niin muistaakseni 18€...en nyt ihan sata varma ole mutta muistaakseni...
Parhaiten saat selvyyden soittamalla hoitolaan minne olet koiruustasi viemässä.
muutamia vuosia sitten täällä itä-suomessa yö yhdessä koirahoitolassa maksoi 60 markkaa eli kymmenisen euroa ja siihen kuului ruoka. Hinnat on varmaan vähän noussu mut tuskinpa mitenkään älyttömästi.
Täällä meillä päin ainakin hinnat pyörii 15 euron tietämillä. Vähän vaihtelee, toisissa saa halvemmalla jos koira on omilla ruuilla. meillä menee koira huomenna hoitoon ja reilun viikon reissu tulee maksamaan noin 140 euroa. Minut yllätti hoitopaikan karuus, ei mitään huvikkeita koiralle, joten laitan omat lelut, maton, petitarpeet mukaan, jotta alle 1 v koiramme viihtyy. Lenkillä kyllä käyttävät joka päivä.
Tosi kallista! Tääl Kustavis yö on 20eurooo! Vähän liian kallista!
Ei oo kuule kallista niitten hoito. Laadusta se riippuu. Ne hoitaa ihan eri periaatteilla kun muut keskitysleirihoitolat.
Mulla oli siel Kustavin hoitolassa, mut ne ei siellä laitakaan häkkiin niitä koiria. Mein Gia sai olla kavereitten kanssa vapaana isolla pihalla ja nukkua niitten olohuoneessa.
Maksettiin tosiaan 20e/vrk ja omat ruuatkin piti ottaa mukaan, mutta en olis kyllä koiraa mihinkään häkkihoitolaan laittanu! Onneksi ne pitää tällästä kotihoitolaa. Voidaan lähtee taas ulkomaille joskus hyvällä omalla tunnolla.
Joo, meilläkin Nelli oli siellä Koiramäen hoitolassa Kustavissa! Sinne vien taas uudestaan ja maksan mitä pyydetään, kun koira oli niin tyytyväinen ja "normaali" palattuaan kotiin.
Enkä olis huolinukaan mitään muuta ruokaa koiralle kun sen oman tutun!
Kattokaa niitten kotisivut. www.koiramaki.net Onko ihanampaa. Koiraparatiisi tulee mieleen. =)
Mulla oli siel Kustavin hoitolassa, mut ne ei siellä laitakaan häkkiin niitä koiria. Mein Gia sai olla kavereitten kanssa vapaana isolla pihalla ja nukkua niitten olohuoneessa.
Maksettiin tosiaan 20e/vrk ja omat ruuatkin piti ottaa mukaan, mutta en olis kyllä koiraa mihinkään häkkihoitolaan laittanu!
Arvaapa, kun pihasta häivyit niin koiras joutui sinne häkkiin!!
Luuletko tyhmä toain, et joku alkaa koiraasi omasa olohuoneessa hoiteleen. Hohhoijaa...
Täällä päin hinnat kympin molemmin puolin, rehellisesti ovat häkeissä, mutta koirien kanssa myös seurustellaan ja lenkkeillään. Minullakin paljon turvallisempi mieli, kun tiedän koirani olevan häkissä eikä irtaalleen jonku pihalla!
tutun kuullut kehuvan tuota Kustavin paikkaa. Uskomattomaltahan se tosiaan tuntuu, että joku voi olla niin koirarakas, että kotonaan vierasta koiraa hyysää. Ystäväni kertoi, ettei yleensä kauheasti hoidossa panikoiva koiransa meinannut hoitolasta hakiessa osata valita minne lähtisi, omaan autoon vai Koiralinnan emännän helmoihin.