Millaisia ostospaikkoja löytyy Mamaiasta tai Constantasta? En tarkoita mitään pikkukojuja vaan jotain isompia "kauppakeskuksia" tms. Onko Constantassa mitään kansainvälisten ketjujen liikkeitä?
Constantan ostokset
3
1218
Vastaukset
- pelican
Raipe on täällä keskustelussa aikaisemmin antanut hyvän vinkin kauppakeskus Tomiksesta www.tomis.ro
Sinne aikoo Pelicaanikin mennä shoppailemaan - MaikkiX
Tomis Mall on iso kauppakeskus Constantan kävelykadulla. Siellähän on tavaraa mitä vaan, ja hulppeat puitteet. Se vika siinä vaan turistin näkökulmasta on, että monissa putiikeissa siellä hinnat on kovempia kuin samojen tai vastaavien tuotteiden hinnat Suomessa. Toki myös löytöjä voi tehdä.
Vaatteita ja vaikkapa hopeakoruja kannattaa minun mielestäni mieluummin ostaa pääkadun tai sivukatujen yksittäisistä pikku liikkeistä, jotka ovat vaatimattomampia, mutta palvelu on ystävällisempää ja hinnat selkeästi edullisempia.- maija
Itse jätin Tomis Mallin kokonaan väliin. Paikassa käyneet kun kertoivat hintojen olevat korkeat. Pelkällä ostoskadulla on tosipaljon liikkeitä, kaikkia ei edes heti huomaa, kun menee sisälle jostain ovesta takaa voi paljastua kauppakeskus. Meillä ainakin kului monta tuntia kun mentiin pelkkää pääostokatua pitkin. Emme edes ehtineet sivukaduille, se harmittaa kylläkin. Sieltäkin kai olisi voinut tehdä löytöjä.
Olen jo aikaisemminkin tuonut esille nuo paikallisten ostospaikat joissa on edullisempaa. Esim. se jossa me kävimme, taksilla Tomis III. Siellä oli tosipaljon kylläkin pieniä liikkeitä, itse menisin sinne . Tietenkin Constantan keskustakin pitää nähdä, mutta yksi viikko kuluu niin nopeasti, aurinkoakin kun pitää ehtiä ottaa..
Joku kyseli kengistä, kauppoja tosiaan on paljon. Kyllä kokoa 40 löytyy, itselläni on 39 numero ja parit kengät ostin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.167775- 244577
- 1003880
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi143289- 943156
- 553059
- 332767
- 462564
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132220Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää92025