Suunnistuksen harrastajana tulee käytyä eri alueilla Päijät-Hämeessä ja aina sama huomio. Usein käy niin, että jos menee toisen kerran johonkin miljööseen, niin metsä on sieltä kadonnut ja kamala raastettu maisema vastassa. Aivan sairasta touhua.
Mihin metsät häviää?
5
238
Vastaukset
- Anonyymi
Selitys löytyy Suomen metsäpolitiikasta ja metsien omistajien häpeämättömästä ahneudesta.
- Anonyymi
Olen huomannut, että netin myyntipalstoillakin on aika usein ilmoituksia myytävistä metsäpalstoista tai tiloista ja niissä on jo puun arvo laskettuna valmiiksi. Suharit ostelee näitä, repii metsät heti ja keinottelee sitten maapohjan kanssa. Ahneus on tosiaan tämän aikakauden syöpä.
- Anonyymi
Miksiköhän pystyssä kasvavat puut ärsyttävät niin kovin, että ne täytyy saada pois silmistä? Olisiko symbolista, me miehethän olemme varsin tunteellisia näissä asioissa ja olemme herkästi nyrkit pystyssä ja voimakoneet käsissä, jos oma pystyminen on niin ja näin.
- Anonyymi
Ikävintä on nähdä jonkun kaataneen vanhan metsän pois jossa on kasvanut vanhoja komeita puita. Kaupunkikin voisi säästää puustoa mahdollisimman paljon. Kun voittaisi Eurojackissa ison potin niin ostaisin koko rahalla metsää. Sen sitten rauhoittaisin ikiajoiksi.
- Anonyymi
Yksityistä omaisuutta(ni) niin saa tehdä metsällä ihan mitä haluaa. Koska vihervassarit yrittävät kaikin keinoin puuttua toisten omaisuuteen niin ihan huvikseen, kostoksi ja ärsyttääkseen voidaan kaataa koko plaani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088