Lehti kirjoitti torikioskinvuokra 150e kuussa!?Sisältää sähköt ja vedet!?Edullista.Mitä mahtaa olla muiden kiinteistöjen vuokrataso?Leirintäalue,Suvipinx ja monimuu!
Alle omakustannushintaan!
15
871
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muutakuin vuokralle ja kahvia myymään, ei taida olla kultakaivos ja neliövuokra ihan kohdillaan
- Anonyymi
Ihan asiallinen vuokra.
- Anonyymi
Näen asian niin, että kunta tarjoaa mahdollisuuden kuntalaisille ja turisteille käydä torikahvilla, sillä tuon kalliimmalla vuokralla tuskin saisi sinne yrittäjää joka sadepäivinä viettää lähes yksin aikaansa kahvilassa pullien kuivuessa vitriiniin. Mielestäni voisi vähän jopa maksaa yrittäjälle joka lähtee pyörittämään säiden armoilla olevaa bisnestä.
Vaikka perjantaisi olisi iltatori kiva, ja silloin myös kahvila avoinna ja ehkä edullsia ellei jopa ilmaisia peräkonttikirppis paikkoja esim 16-20, niin mökkiläisetkin ehtisivät paikalle. - Anonyymi
Hyvin pyöritti lettukahvilaa aamusta iltaan,ilman koppia.
- Anonyymi
Mitä ne paikat maksaa jos on oma katos?
- Anonyymi
150 ei taida riittää sähköihin.
- Anonyymi
Mihinkäs sitä kesäkahvilassa menisi sähköä yli 150 eurolla kuukaudessa?
- Anonyymi
Kylmäkoneisiin
- Anonyymi
Tuotteet leivotaan muualla, ei sitä kahvilassa muita kylmälaiteita tarvita kuin viileä vitriini ja yksi jääkaappi.
- Anonyymi
Ennen.Tulevaisuudessa kioski on toivottavasti auki ja silloin menee sähköäkin.
- Anonyymi
Eikös se kunta siinä kilpailutuksessa maininnut ne ajat jolloin kioskin tulee olla auki ja yrittäjä voi sitten oman harkinnan mukaan laajentaa aukioloa.
Leipomaan tosin pitää nousta jo hyvin varhain aamulla, tuotteet sitten kuljettaa kioskille, laittaa esille ja keitellä kahvit. Päivä sitten jaloillaan myyntityötä ja pöytien siivousta yms. tehden. Sulkemisen jälkeen sitten siivotaan ja lähdetään kauppoihin hankkimaan tarvikkeita seuraavan päivän tuotteita varten. Neljän aikaan iltapäivällä on työpäivä ollutkin jo 12 tunnin mittainen, siihen lisätään sitten illan valmistelut aamuleipomisia varten.
Jokainen voi itsekseen miettiä miten pitkää päivää pystyy tekemään läpi kesän ilman vapaapäiviä, sillä torikahvila ei kyllä yrittäjän lisäksi elätä toista työntekijää.
- Anonyymi
Ja sitten muut vuokrat!?Leirintäalue,Suvipinx ja kuka maksaa sähköt ja muut kunnossapidot.
- Anonyymi
Maksaako joku leirintäalueesta vuokraa? Eikö kunta ole ne mökitkin maksanut...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maksaako joku leirintäalueesta vuokraa? Eikö kunta ole ne mökitkin maksanut...
Mä maksoin viime kesänä kun majoituin viikoksi.
- Anonyymi
No onko pinxiä kunnossapidetty? Kasvaa kohta pöheikköä koko mäki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648