Nainen esittelee avioeropäätöstuomiota facessa ja vonguttaa itkumusiikkia taustalla. Sama ihminen juossut tansseissa kaikki viikonloput, esitellyt itseään eestä takaa tanssimassa vuosi kaudet. Mies ei tanssi. Tuliko siis yllätyksenä? Tuntuu tekopyhältä koko show, pateettiset erilleen ajautumisrunoelmat ja huomion kerjäys. Sitä niittää mitä kylvää. Omat toimet vaikuttaa ja laiskuudella ja hauskuudella on laskunsa. Toisen kanssa oleminen ja sitoutuminen on valintoja. Myötätuntoa sormi ojossa voi toki kerjätä peiliin katsomatta.
Tanssivan avioero
14
371
Vastaukset
- Anonyymi
Myöhästä katua kun pas''' on housussa.
- Anonyymi
Varrokaa munahaukkoja.
- Anonyymi
Nyrkin ja hellan välissä oikea paikka?
- Anonyymi
Kuka nainen ja mistä löytyy linkki?
- Anonyymi
Tiiän tyypin. On kyllä jokaisen tanssireissunsa filmannut ja somessa iltatyylinsä esitellyt. Nyt sitten on vaikea ymmärtää, mitä tapahtui. Myötätunto hänelle. Ei aina ymmärrä mitä himoissansa ja huomionkipeydessä hukkaa. Todellisuuden, joka olikin hyvä verrattuna harhaan joka vei.
- Anonyymi
Kaikki tanssivat naiset on samaa maata. evvk
- Anonyymi
Voi voi. Ne on ne noidan antamat punaiset tanssikengät jotka ei lakkaa tanssimasta kunnes kaikki palaa poroksi eikä mitään jäljelle jää.
- Anonyymi
Samalla tavalla tulee erot soittajille, jotka ei oo koskaan kotona tavispuolison kanssa.
- Anonyymi
Totta tuokin, vaikea pitää homma kasassa. Keikalla kerran seurasin kuinka vapaalla ollut erään suosituimman lavabändin laulajasolisti lähti hakemaan tanssiin yhtä faniaan, vaikka vieressä ollut tyttöystävä sanoi ja yritti vetää kädestä takasin, että et mene nyt. Laulaja jätti tyttöystävånsä naamalla nurpalla seisomaan. Yritti kerätä itseään.
- Anonyymi
Oliko tää semmonen hurmaava solisti?
- Anonyymi
Kyllähän sen kaikki tansseissa käyvät on nähnyt että keikan jälkeen on artisteilla sängyt kovilla ja monilla se petikaveri löytyy ihan keikkabussista 😂
- Anonyymi
Helppoa lihaa tarjolla soittajille. Kammottavia , roikkuvia faneja jotka suorastaan tyrkyttävät itseään soittajille ja artisteille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Helppoa lihaa tarjolla soittajille. Kammottavia , roikkuvia faneja jotka suorastaan tyrkyttävät itseään soittajille ja artisteille.
Fani on aina vähän pehmeä tapaus yläpäästä. Teinilevel. Tunteidensiirtoa artistiin. Ja artistit sitten iloisesti hyötyvät vähän kehityksellisesti vajaasta hahmosta, joka haluaa niin kovasti osansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Helppoa lihaa tarjolla soittajille. Kammottavia , roikkuvia faneja jotka suorastaan tyrkyttävät itseään soittajille ja artisteille.
Asiahan korjaantuu niin kun
ottaa
VAIMON mukaan keikoille 🤣.
Puoliso on turvassa lihansyöjä faneilta.
Kaikkea sitä täälläkin 🤔
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626715- 616152
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1325268Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist494061En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛183954Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53500Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai1323500Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1722955- 252819
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris622661