Kunnanjohtaja lähtee sitten Jyväskylään ehdolle kunnanvaaleihin. Onko jo eläkkeelle lähdön aika? Jäädäänkö kaipaamaan?
Nissinen ehdolle Jyväskylään
15
712
Vastaukset
- Anonyymi
Noita helvatin nissisiä on sikinnyt joka kylälle ihan riesaksi asti.
- Anonyymi
Semmosia ne kokoomuslaiset !
- Anonyymi
Eiks ne oo lessuja?
- Anonyymi
Latinaksi lessu lessus pedufilios
- Anonyymi
Lopputili, tai ainakin reilu palkan alennus. Tätä heppua ei ole Joutsa tarvinnut koskaan. On ollut Kepulaisten suojeluksessa joutsalaisten sosialistien (SDP) avustuksella.
- Anonyymi
Tarkoitit varmaan että kepun talutusnuorassa ? Myös tuolle ex pankkiirille ja taustajoukoille pitäis keksii jotain muuta hommaa kuin kunnan asioiden säätäminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitit varmaan että kepun talutusnuorassa ? Myös tuolle ex pankkiirille ja taustajoukoille pitäis keksii jotain muuta hommaa kuin kunnan asioiden säätäminen.
Kertoo loppuunpalanut kokoomuksen huijari sukunen, euroopan omistaja olevinaan. Ei osaa muuta kuin uhota ja toisia mollata.
- Anonyymi
Eiköhän ole kokoomuksen suosiossa. Ei puolue kaveria jätetä !
- Anonyymi
Miten onnistuitte saamaan hänet näkemään, ettei ole suosittu? Olisiko vinkkiä meille naapurikunnan asukkaille? Kunnanjohtaja ei lähde kulumallakaan.
- Anonyymi
Ei se Luhangasta lähde, kun siellä on se isotissi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se Luhangasta lähde, kun siellä on se isotissi.
Missäs ne isot voisi nähdä jos lähtis täältä kyliltä naapuripitäjään?
- Anonyymi
Nissinen on hyvä kunnanjohtaja
- Anonyymi
Väärässä kunnassa. Joku pikkukunta Oulun seudulla sopisi.
- Anonyymi
Paljon muitakin kokoomuslaisia on väärässä kunnassa, ainakin täällä Joutsassa.
- Anonyymi
Söpö se ainakin on , pikku tuhman oloinen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703