Hupimatka Amerikkaan

EU:n ulkosuhteiden korkea edustaja virolainen Kaja Kallas matkasi Amerikkaan tavatakseen Amerikan ulkomisterin Marco Rubion.
Sattuikin käymään niin ettei Rubion kalenterista löytynyt aikaa tavata Kallasta. Ei ole kovin uskottavaa tämän Kallaksen toiminta kun sinne matkaa ja amerikkalaiset eivät noteeraa häntä tapaamisen arvoiseksi.

12

258

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa, vae niin, niinkö on

    • Anonyymi

      Oiskohan joku persu pitänyt laittaa rubiconnan pylly nuolemaan.

      • Anonyymi

        Vasemmistoliittolaisilla ei ole edes pääsyä Amerikkaan. Taisi Tarja Halosellakin olla vaikeuksia päästä vierailemaan Amerikassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vasemmistoliittolaisilla ei ole edes pääsyä Amerikkaan. Taisi Tarja Halosellakin olla vaikeuksia päästä vierailemaan Amerikassa.

        Ei päässyt koskaan valkoiseen taloon. Mutta Putin hurmasi Tarjan siinä missä muutkin punaisten puolueiden kärkipoliitikot. Siinä riittää kommareilla änkyttämistä.


    • Anonyymi

      Trumppi ei pidä EU:ta minkäänlaisessa arvossa. Aika näyttää onko hän tässä ihan oikeassa.

    • Anonyymi

      Itse en arvosta persuja, venäjän kätyreitä kuten Trump.

      • Anonyymi

        Se ryhmä johon vasemmistoliitto kuuluu EU-parlamentissa on Venäjämyönteinen.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Trump venäjä myönteinen, samoin kuin hänen kannattajansa persut

    • Anonyymi

      Heittihän tuo Ukrainalaisetkin ulos valkoisesta talosta eli ei ihme jos ei paljon virolaista naista napannut tavata.

    • Anonyymi

      Trump yrittää saada sodan Ukrainassa loppumaan. Mitä tekee EU ja Zelenski? Haluavat jatkaa sotaa. Amerikkalaisten kannattaakin lopettaa kaikki tuki Ukrainalle ja katsoa kauanko kukkopoika Zelenski sen jälkeen uhoaa.

      Pöljyyden huippu tällä Zelenskillä oli mennä Amerikkaan solvaamaan Trumppia. Tämä muistetaan Amerikassa ja tällä tyhmyydellä on Ukrainalle seurauksia.

    • Anonyymi

      Voi olla että natseja vielä kaduttaa venäjän sättiminen. Varsinkin ku usa jättäytyy hiljalleen natosta

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      102
      1232
    2. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      221
      974
    3. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      67
      960
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      922
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      896
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      811
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      765
    8. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      36
      758
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      742
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      716
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      660
    12. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      598
    13. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      44
      591
    14. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      494
    15. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      176
      493
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      488
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      457
    18. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      454
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      434
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      39
      417
    Aihe