HEKAn asuntojen ikkunoita kun rikotaan samana päivänä paljon, niin voi se ollakin säännöllinen juhlapäivä, mutta voiko sellaista järjestää kuitenkin kaikkien ihmisten kesken kun ikkunoita on paljon ja ne rikkoutuvat tosi helposti kun pienikin kivi osuu niihin ja kaikki nauraavat, että siinä meni HEKA:n ikkunoita juhlapäivänä!
Onko soveliasta rikkoa HEKA asunnoista ikkunat?
2
356
Vastaukset
- Anonyymi
Psykiatrista apua on saatavilla.
- Anonyymi
kannelmäessä hajoo saneeratujen talojen uudet lämpöikkuna ihan hajottamattaki.
Itestää poksahtelevat isot olahuoneen lasit.
Heka ei maksa..Perustelu..ei makseta sillonkuin kyseessä asunnon puoleinen lasi.
Noitten hint 800euroa kappale.
Vittu mitä kusipäitä.
bsin hallitus pudottaa kelatuet 300e kuukaus, sit nostaa hekan vuokria 100e sen jälkeen asettaa kelan asumistuelle liian alhaise maksimivuorarajat ni voidaa vielä tosta 300e vähentää kuukauden elämiseen tarkotettuja rahoja sen verran mitä menee vuokra yli maksimivuokran.. Monellaha ei menny yli ennen noita haistavittu 100euron korotuksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195493
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2772217- 921783
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401220Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411207Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531126- 501119
- 1141108
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.871084