Ristijärven vahvin mies

Kuka on vahvin mies Ristijärveltä
221765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Se on sillä lailla,kun minä SUUTUN NIIN SITÄ EI PELEKÄÄ KUKKAAN.toisaalta hajussakin olen vahva,syön sen verran paljon,kun käyn kyykky kakalla täytyy siirtyä 3-4 kertaa ja joka läjään jää pohkeen jäljet.eräs neitonen ihmetteli,että ompa keskivartalosi kasvanut,kerroin hälle etten ole lihonut vaan se on "kikkelin kannattaja lihas". Vastaus oli ok.

Äänestä

Erkki

Äänestä

Siitä voisi tehdä kisan Juustoleipämessujen yhteyteen. Kauneuskilpailun voisi pitää samalla osallistujien kesken.

Äänestä
  • Amerikan malliin.: Voimalaite; Lyönti voimalaitteelle, kuka kovimman lukeman lyö, on voittaja. Kaikki Ristijärven naiset ovat kauniita, siihen ei tarvita kilpailua.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Amerikan malliin.: Voimalaite; Lyönti voimalaitteelle, kuka kovimman lukeman lyö, on voittaja. Kaikki Ristijärven naiset ovat kauniita, siihen ei tarvita kilpailua.

    Osallistujien kesken. Siis näiden voimamiesten kauneutta mitattaisiin fyysisen suorituksen yhteydessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Osallistujien kesken. Siis näiden voimamiesten kauneutta mitattaisiin fyysisen suorituksen yhteydessä.

    Kannatetaan.

    Äänestä

Oeskoon Paavo? Voitti vt.kunnanjohtajan 6-0,protestin teki vaan ei menny läpi.

Äänestä
  • Kuka on vt. kunnanjohtaja?

    Äänestä

Sen mutsin aikaan tais olla Ojavuo,nyt kaiketi Seppänen

Äänestä
  • Kehys-Kainuun kunnista; Kuhmo, Suomussalmi, Hyrynsalmi, Ristijärvi, Paltamo, - yhdessäkään ei ole johtajaksi ominaisuuksiltaan tunnistettavaa - Puolangalla on.

    Laumakepulaisuus ei ole samaistettavissa johtajuusominaisuuksiin.
    (Poromiehet kiroaa jos porokarjaan hakeutuu metsäpeura. Arabeilla on lammaslaumojen johtajina vuohi, nautakarjalla sonn ).

    Äänestä

Raha on voimaa.

Äänestä

Seppo.

Äänestä
  • En ole, ainakaan enää kun ikää on tullut. Vaatimattomat 230 kg oli maastaveto
    ennätys.

    Äänestä

Aina eläneet äitin eläkkeellä vätykset.
Eivät ikinä tehnyt oikeestaan työtä.

Äänestä
  • jeepeel on 44 tassu

    Äänestä

Se kaljupäinen hitsaripete

Äänestä

Asko oli joskus

Äänestä
  • Siinä vasta oli turha kaveri.

    Äänestä

Tuossahan olisi ensi juustoleipä päivään oiva lisä. Kisa pystyyn. Osallistua saa vain ristijärveläiset. Ja lajeiksi maan läheiset lajit. Pottusäkin kanto, kottikärryillä kärräys takaperin lastia 150 kg, alasimen nosto, Zetor 25:n veto jne. tukin haalaus. Kyllä niitä keksii.

Äänestä

Kyllä Asko ja Pasi oli vahvoja ja Ville

Äänestä

Kalustoo pojat osas tuhota ja uhota mut siihenpä se jäikin

Äänestä

Kovimpien ehdotuksien viestit on poistettu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka on vahvin mies Ristijärveltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu