Vaihtoehtoa Mae Hong Son Loop:lle

Kävin tuon ylläolevan Pohjois-Thaimaassa sijaitsevan "roadtrip:n" (muutamalla "sivulenkillä", mm. doi inthanon yms) ajamassa yksin moottoripyörällä olikohan tuo vuonna 2018 taikka 2019 kolmella yöpymisellä.
Tuo on jäänyt itselle takaraivoon että joskus pitäisi tehdä uudestaan (ja vaikka yöpyä reissulla pari-kolme yötä enemmän), mutta on sitten jäänyt tekemättä,
Asiasta on ollut muutamaan otteeseen puhetta hyvän ystäväni kanssa ja hän on ollut halukas lähtemään mukaan ja nyt alkaisi näyttämään siltä että reissu saattaa toteutua tulevalle Toukokuulle (ei ehkä ihan optimaalisin aika, mutta ainoa joka sopisi meille molemmille).
Tuo alkuperäinen reitti on kyllä erittäin nautinnollinen, mutta vielä kytee mielessä olisiko Pohjois-Thaimaassa tuolle reitille joku hyvä vastine olemassa jota voisi miettiä tuon Mae Hong Song Loop:n sijaan?

3

477

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykymaailman arvopohjaisen realismin nimissä ajakaa tuo sama reitti avustamattomilla retkipyörillä teltta mukana siinä yöpyen.

      Näytätte vähän taikuille mallia tulevaisuudesta Linkolalaisia periaatteita noudattaen.

      • No itse kun en noita Linkolalaisia periaatteita juurikaan noudata, niin valitettavasti tuo ehdotuksesi ei meidän kohdalla tuolla mahdollisella reissun kohdalla tule toteutumaan...


    • Noh, Tuonne Mae hong son loop:lle tulee nyt sitten kaverin kanssa loppuviikosta lähdettyä.
      To-Pe yönä lento Bangkokiin josta jatko aamupäivästä Chiang Maihin jossa yövytään yksi yö ennen kuin Lauantaina lähdetään moottoripyörillä liikkeelle.
      Alustavan suunnitelman mukaan oltaisiin reissussa viisi yötä joista kaksi viimeistä yötä Paissa, muuten sitten vaihdetaan yöpymispaikkaa päivittäin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      752
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      710
    3. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      657
    4. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      651
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      641
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      580
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      525
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe