Vaihtoehtoa Mae Hong Son Loop:lle

Kävin tuon ylläolevan Pohjois-Thaimaassa sijaitsevan "roadtrip:n" (muutamalla "sivulenkillä", mm. doi inthanon yms) ajamassa yksin moottoripyörällä olikohan tuo vuonna 2018 taikka 2019 kolmella yöpymisellä.
Tuo on jäänyt itselle takaraivoon että joskus pitäisi tehdä uudestaan (ja vaikka yöpyä reissulla pari-kolme yötä enemmän), mutta on sitten jäänyt tekemättä,
Asiasta on ollut muutamaan otteeseen puhetta hyvän ystäväni kanssa ja hän on ollut halukas lähtemään mukaan ja nyt alkaisi näyttämään siltä että reissu saattaa toteutua tulevalle Toukokuulle (ei ehkä ihan optimaalisin aika, mutta ainoa joka sopisi meille molemmille).
Tuo alkuperäinen reitti on kyllä erittäin nautinnollinen, mutta vielä kytee mielessä olisiko Pohjois-Thaimaassa tuolle reitille joku hyvä vastine olemassa jota voisi miettiä tuon Mae Hong Song Loop:n sijaan?

3

477

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykymaailman arvopohjaisen realismin nimissä ajakaa tuo sama reitti avustamattomilla retkipyörillä teltta mukana siinä yöpyen.

      Näytätte vähän taikuille mallia tulevaisuudesta Linkolalaisia periaatteita noudattaen.

      • No itse kun en noita Linkolalaisia periaatteita juurikaan noudata, niin valitettavasti tuo ehdotuksesi ei meidän kohdalla tuolla mahdollisella reissun kohdalla tule toteutumaan...


    • Noh, Tuonne Mae hong son loop:lle tulee nyt sitten kaverin kanssa loppuviikosta lähdettyä.
      To-Pe yönä lento Bangkokiin josta jatko aamupäivästä Chiang Maihin jossa yövytään yksi yö ennen kuin Lauantaina lähdetään moottoripyörillä liikkeelle.
      Alustavan suunnitelman mukaan oltaisiin reissussa viisi yötä joista kaksi viimeistä yötä Paissa, muuten sitten vaihdetaan yöpymispaikkaa päivittäin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1309
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      82
      1182
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      967
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      813
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      713
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      589
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      510
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      468
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      455
    Aihe