Onko Moisiovaarassa vielä minnesota hoitola toiminnassa?
Minnesotaa
Anonyymi-ap
272518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Alkaako tuntua että kulutus on suurta?
On toiminnassa .Veroitus huume ,alkoholi ongelmaiset .
Sitä on ollu jos jonkin näköstä hiipparia ja koiran taluttajaa torin kulmilla. Mitä lie kulkumiehiä, jonnekki ne aina katoaa, sitte tulee uusia
Tarpeellinen ja hyvä paikka tuo minnesota, kallista hoitoa kylläkin jos ei saa maksusitoumusta, monella ihmisellä jolla on riippuvuus päihteisiin ei ole rahaa maksaa itse hoitoaan, eikä monikaa edes yritä päästä hoitoon, tässä on suuri ongelma johon ei ole oikein ratkaisua, pointtini on se että miten voisimme auttaa näitä kanssa ihmisiä?
Niin kauan kun yhteiskunta ei maksa noita kuntoutuksia niin ei saisi kerätä valmisteverojakaan eikä kotkottaa haitoista. Kainuun päättäjäthän ovat säästäneet juuri tässä kohteessa.
Eikö se oo nuissa päihteissä sama kun tupakinpolton lopettamisessa että kun päättää että nyt se loppuu niin se loppuu siihen. Selkärankaa kun löytyy niin se on siinä. Tarviiko siihen oikeasti jotain yhteiskunnan maksamaa kallista terapiakotia?
Tyrävaaran kodassa on kunnon hoitoa. Mukaan omat eväät!
Paljo maksaa?
Luvankosken kodalla saa poskihoitoa joka päivä, samoin käännenniemen kodalla luvanjärvellä. T. Paikallinen maamiesseura.
Jo on joillakin huvit😂😂
Ei ole enää kaikki ovat raitistuneet.
Kyllä on toiminnassa ja vierotushoidokit käyvät tk saamassa lääkityksensä vieroitukseen.
Vain Jumala ja usko Jeesukseen Kristukseen voi pelastaa nämä henkisesti sairastuneet ihmiset ja poistaa riippuvuudet pahoista huumeista ja lääkärien määräämistä huumeista vain Jumala voi sen tehdä rukoilkaa niin teille vastataan
Miksei sitten muka uskominen kaikenmaailman jeesuksiin, muhamettiin, pyhään lehmään tai muuhun ole merkki henkisestä sairaudesta?
Minusta on.
Huumeet ja muut päihteet pelastavat ihmiset uskovaisuuden ikeestä?
Päihteiden holtiton käyttö on virallisestikin psyykkinen sairaus, usko Jeesukseen ei ole.
Satuolentoihin uskominen se vasta pahemmanluokan sairaus onki
Rukoilen sinunkin puolesta. Jeesus sinua siunatkoon ja kaikkea hyvää!
Minnesota Kainuun nettisivut ei ainakaan ole käytössä.
Ameriikan Minnesotassa on kuulema Moessee- nimistä hoitoa tarjolla. Ei ole kyllä tietoa että mihin vaivaan tätä hoitoa tarjotaan mutta kallista on kuulema.
"Ovet lukossa eikä viinan tippoa, soatikka rahoa"
Näin valitti yksikin hoitoon viety asiakas olojaan katkolla...
Moisiossa aukeaa pian uusi auschwitzh-katkaisuhoitola.
Koulukiinteistö käy hyvin siihen tarkoitukseen.
Ei valitettavasti ole ollut enää yli kahteen vuoteen.
"Elon raittihin omistus on sun ja seutusi somistus"
No ilmanko täällä on kylän pinnassa niin ruman näköistä kun se johtuu viinasta. Toki sen kyllä arvaa jo jokainen jonkun asunnon pihasta että viina maittaa, kun kaikki on rempallaan.
Vain usko Pelsebuubiin voi pelastaa nämä hairahtuneet sielut. Ottakaa vastaan Lusiveeruksen ilosanoma niin paranette. Aamen!