Loviisassa ei osata peruuttaa

Anonyymi-ap

Jotenkin surullista ettei Loviisan autokoulussa opita peruuttamista.
Vilkas liikenne tienpäähän johon ajetaan km matka edes takaisin kun ei osata kääntyä missään aikaisemmassa liittymässä. Sehän vaatisi peruuttamista joko tieltä pihakadulle ja takaisin tai sitten ajaa ensin pihakadulle ja sitten peruuttaa tielle.
Äärimmäisen harva osaa tuota liikettä tällä kadulla.

Onko autokouluille mitään valvontaa mitä ne opettaa ajokoulussa? Eihän Loviisassa osata liikennesääntöjäkään.

3

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kait missään tuota peruuttamista opeteta,autotkin on nykyisin semmoisia että ne on peileistä peruutettava. Aika harva osaa tuon peruuttamisen,saatikka jos on vielä kärry perässä.

      • Anonyymi

        Niin, taitaa ne autot kulkea jo itsekseenkin ainakin noista tuubin videoista päätellen. Kun jää jarrut laittamatta päälle niin auto lähtee itsekseen kadulle. Joskus jopa mukavasti lähimpään järveen.
        Mutta on siellä rikkailla sellaisinkin autoja jotka parkkeeraa ihan itse. Voisiko näihin Loviisan autoihin ohjelmoida sellaisen että se osaa myös peruuttaen kääntyä eikä tarvitsisi kaikkien 50 auton käydä päivittäin täällä tien päässä kääntymässä?


    • Anonyymi

      Jos kärryn kanssa kulkee niin on täysin ymmärrettävää että käy tien päässä mutta näitä pikkiriikkisiä autoja luulisi mahtuvan kääntää isoissa pihatieliittymissäkin tuolla puolen kilsan päässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      89
      2671
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      198
      1021
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      62
      855
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      801
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      59
      692
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      18
      581
    7. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      41
      571
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      555
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      505
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      504
    Aihe