Koko aikuisikänsä maanpuolustuksen parissa työskennellyt ja majurin sotilasarvolla eläköitynyt Petteri on luontainen johtaja ja voimamies. Petteri astui 18-vuotiaana palvelukseen, ja 26 vuoden aikana hän eteni ilmavoimista reserviupseerikouluun, sieltä suihkukonelentäjäksi ja lopulta päätyi itsepuolustuslajien kouluttajaksi, sere-kouluttajaksi ja turvallisuuspäälliköksi.
Eläköitymisensä jälkeen Petteri palasi perheensä luo siviilielämään ja perusti Valkeakoskelle kamppailulajeihin keskittyvän salin sekä vartiointialan yrityksen. Nykyään hänen harrastuksiinsa kuuluu metsästäminen erilaisin asein ja jousin sekä pienimuotoinen somettaminen mikrovaikuttajana.
Turvallisuusalalla toimivan perheenisän veri vetää edelleen jännityksen pariin ja hän haluaisi palata seikkailemaan. Kilpailijana Petteri on monipuolinen ja äärimmäisen vaarallinen vahvan kuntonsa sekä armeijataustansa takia.
On siinä eroa miten ihminen pärjää kun vertaa perholaiseen.
Summit ohjelman majuri
Anonyymi-ap
2
190
Vastaukset
- Anonyymi
Reijo nyrkkeili lapsena ja nyt aikuisena ...
- Anonyymi
Majureissa on eroa, kuten huomaamme. Eivät ne kaikki pelkkiä eläkeläisiksi jämähtäneitä saamattomia paskaperseitä ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849