Fazerin tehdas tulee sittenkin

Kohta Lahden kaupunki pääsee törsäämään kunnolla.
81149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lahti on jo törsännyt satoja miljoonia alueen valmisteluun ja velkaakin 300milj.€ kyseisestä tominnasta....
Alueen suuret jättikalliot on soraksi jauhettu ja oikein kunnolla sekä tieverkostot valmisteltu! Valtava työsuoritus joka oli lähes kaatua keinotekoisen keksityn veron syystä eikä kellään lopulta kivaan!

Äänestä
  • Vihreää siirtymää!ainahan noist rakentamista valittaa oltiin missä päin suomee tahansa!mitä tähän tulee niin hyvä hyvä et rakentuu Lahteen ettei mihinkään kehä3 :n sisäpuolelle niinkuin yleensä

    Äänestä

Ei koskaan Lahteen. Tonttihomma lähti lapasesta. Tuotteet ollut bpoikotissa jo pitkään.

Äänestä

Joo, ei tule. Lahden päättäjät vaan kusettovat ja keräsivät pisteitä ennen vaaleja. Fazer on jo aikoja sitten sanonut etteivät tule.

Äänestä

Fazer ilmoitti kolme vuotta sitten rakentavansa Lahteen makeistehtaan. Sittemmin yhtiö muutti suunnitelmiaan ja kertoi kaavailevansa vain suklaatuotteiden valmituksen siirtämistä Vantaalta Lahteen, mutta säilyttävänsä sokerimakeisvalmistuksen Lappeenrannassa.

Yhtiö kertoo, että tavoitteena on tehdä investointipäätös ennen kesäkuun loppua.

Äänestä
  • Ketä kiinnostaa...

    Äänestä

Fazer tuo Lahteen typerän makeistehtaansa. Täytyyhän Suomalaisilla makeisia olla. Tämä on meidän kaikkein tärkeimpiä prioriteetteja. Ettei ainakaan karkit maastamme lopu. Vielä ei ole tarvittavan riittävästi diabetes levinnyt perussairautena Suomessa. Myös ylipainossa on parantamisen varaa, täytyyhän edes USA voittaa ylipainossa. Sitä paitsi Mehiläinen, Terveystalo, ym. yhtiöt tarvitsevat reippaasti nykyistä enemmän rahaa Suomelta.

Äänestä

Lahessakin lihavuus lisääntyy näkyvästi katuluvassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohta Lahden kaupunki pääsee törsäämään kunnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu