iloinen uutinen

31428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

persuille jytky heh.

Äänestä
  • Naurua riittää1😁😁😁😁😁

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Naurua riittää1😁😁😁😁😁

    Niin tekee kakku kahvit piti juoda.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Niin tekee kakku kahvit piti juoda.

    Riikka on eloveena tyttö❤❤

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Niin tekee kakku kahvit piti juoda.

    Hyvä suuntaus on nyt menossa. Suomen pilaajat Persut joutaa hevon kuuseen

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Riikka on eloveena tyttö❤❤

    Riikka ja Mestari johdattaa PS voittoon ❤️❤️

    Ja Polviainen

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Riikka ja Mestari johdattaa PS voittoon ❤️❤️

    Ja Polviainen

    Saattaapi joku yllättääkkin.

    Äänestä

Vaaleissa PS menee kuin musta hevonen muista ohi. Kansa haluaa tolkun rehellistä politiikkaa eikä demari ja kepu huijareita vappusatasineen!!! PS tekee erinomaista työtä hallituksessa Sannan järjestämän katastrofim jäljiltä.

Ja KEPUn johtaja on vankeusrangaistuksen saanut koijjari. Että semmoista.

Äänestä
  • Ken uskoo niin.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ken uskoo niin.

    Kaikki sen tietävät. Ei enää hurlumhei politiikkaa ja juuri SDP ja Kepu on syyllisiä soteen ja Suomen taloudelliseen rappiotilaan!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kaikki sen tietävät. Ei enää hurlumhei politiikkaa ja juuri SDP ja Kepu on syyllisiä soteen ja Suomen taloudelliseen rappiotilaan!!!

    Uskotko joulupukkiin heh

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Uskotko joulupukkiin heh

    Persut on mennyttä kamaa.ja hyvä niin ei Pettämällä pitkälle potkita.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Persut on mennyttä kamaa.ja hyvä niin ei Pettämällä pitkälle potkita.

    Vasemmistolaiset ja kepun pj kannattaa kaman piikitystä Käyttöhuoneisssa jonka maksat sinä veronmaksaja. Siksi PS

    Äänestä

  • Sosialistiwokettajia ei tässä maassa kaivata aiheuttamaan uutta lamaa. Sosialismiwokw ja Euvostoliitto ovat kaksi saatatanan keksintöä.

    Äänestä

Persut eivät saaneet ehdokkaita 2000 jäi pois. Tässä näkee onko heistä vastuun kantajiksi. Räksyttää osaavat toisten tekemisistä, ja syyttää toisia.

Eduskunta vaaleista tulee jännät, kun kannatus tippuu ja hillotolpalta tulee putoamaan ainakin puolet pois. Varmasti joutuvat Hakkaraisen palkkaamaan vielä ääniharavaksi.

Äänestä

Teuvo on hieno mies lipoveri nii kuin Ukrainan pressalla.😊😊

Äänestä
  • Ukrainan pressalla on pusero. En ole yhdessäkään kuvassa nähnyt hänen yllään slipoveria.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ukrainan pressalla on pusero. En ole yhdessäkään kuvassa nähnyt hänen yllään slipoveria.

    ja sekö sovelias asu on sinä hömelö.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    ja sekö sovelias asu on sinä hömelö.

    Sovelias, tai ei. Ukrainan pressa on sanonut laittavansa puvun päälle, kun heidän annetaan olla rauhassa ja putleri lopettaa sotimisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Sovelias, tai ei. Ukrainan pressa on sanonut laittavansa puvun päälle, kun heidän annetaan olla rauhassa ja putleri lopettaa sotimisen.

    Ei voita se on varmaa . sota jatkuu kun se ukrainan pressa on virassa.

    Äänestä

Nyt on oikea suuntaus.Persut on kohta häntäpään puolue.Hyvä!

Äänestä

Santerin tunari Persut!

Äänestä
  • Seuraavaksi Perduilla siintää Takiaispuolueen asema ja hyvä niin Petturit saa Palkkansa sen ovat ansainneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Seuraavaksi Perduilla siintää Takiaispuolueen asema ja hyvä niin Petturit saa Palkkansa sen ovat ansainneet.

    Eikö ne ole niitä takapuoli miehiä.

    Äänestä

Keskusta on ehdottomasti paras puolue ajamaan Kainuun/Kajaanin asioita. Sosdemit ajavat yksinomaan pääkaupunkiseudun asioita kuntoon ja unohtavat täysin kehä 3:n ulkopuolella olevan muun Suomen. On päivän selvää, että maa kannattaisi pitää tasaisesti asuttuna.

Äänestä
  • Näin on mutta kun luvataan , sitten ei muisteta mitä on luvattu.

    Äänestä

  • Maa kannattaa pitää tasaisesti asuttuna muttei kuuna päivänä tule äänestää kepua vaan perussuomalaisia.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Maa kannattaa pitää tasaisesti asuttuna muttei kuuna päivänä tule äänestää kepua vaan perussuomalaisia.

    Ei missään nimessä persun vökäleitä pidä äänestää.

    Äänestä

Persut on katoava luonnonvara!

Äänestä
  • Perussuomalaiset ovat ehtymätön luonnonvara ja suurin duunaripuolue.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Perussuomalaiset ovat ehtymätön luonnonvara ja suurin duunaripuolue.

    Juu tosiaan duunareita kirveet vasarat ja puukot mukana, että voi pahoinpidellä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011078664.html
Meni ennustus justiin kohdalle ..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu