Saako Thaimaasta asialliset verenpaine-, kolesteroli- ja eturauhaslääkkeet...

Anonyymi-ap

...jos suunnittelee viipyvänsä maassa vähän pidempään? Reseptilääkkeitä siis täällä Suomessa ja vastaavien saannista Thaimaasta pitäisi varmuus olla ennen kuin uskaltaa pidemmälle matkalle lähteä.

4

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei niitä varmaan saa, ne pitää ostaa, ihan kuin Suomessakin, tosin varmaan ilman Kelakorvauksia.

    • Anonyymi

      Oho. Sorry. Tietty rahhoo on tarkotus käyttää. Mutta siis onko ylipäänsä saatavilla vastaavia lääkkeitä piti kysymäni.

    • Anonyymi

      Googleta lääkkeen nimi + Thailand niin alkaa löytymään.

    • Anonyymi

      Itse asuin Thaimaassa kuusi vuotta, apteekkari oli lääkäri, ja kilpirauhas- ja kolesterolilääkkeet sai lääkkeen nimellä, samoin antibiootit. Unilääkettä ei myynyt, niitä (Valium) sai pikkuapteekista kappalehinnalla. Ota Omakannasta reseptit, isoimmista apteekeista varmaan saat. Kaupunkien sairaaloissa yleensä omat apteekit, sieltä saat varmasti ja luotettavasti. Normilääkkeet eivät järin kalliita. Lomaile rauhassa, kyllä sieltä lääkkeet löytyy.
      Suomen apteekista luultavasti saat lääkkeet myös pitemmäksi aikaa, mutta Kela-korvaukset joudut hakemaan erikseen Kelasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1161
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1154
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1034
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      988
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      965
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      737
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe