Vaaliehdokkudesta

Anonyymi-ap

En varmasti äänestä sellaista miesehdokasta kenellä on korvakoru toisessa korvassa . Jotain ällöä se vaan ilmiantaa kantajastaan .

11

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähintään yhtä ällöttävää on lähteä ehdolle konkurssikypsän liigaseuran puikoista. Oksettavaa...

      • Anonyymi

        Jokerit.


    • Anonyymi

      Nenälävistys olisi liikaa.

    • Anonyymi

      Joo ja ammatti seksologi

      • Anonyymi

        Tai seminologi....


    • Anonyymi

      Ja sellainen jolla rengas joka levittää korvanlehteä . Oon nähny sellaisen joka oli ottanut pois sen renkaan niin korvanlehti oli kuin sekahedelmän joku päärynä , reikä vielä keskellä

    • Anonyymi

      Näistä Kuntaliitoskunnista,ei taida löytyä ehdokkaita,vaikka löytyisikin niin ei varmaan kahta enempää.Nämäkin olisivat varmasti Liitoskuntansa tappajia,eli Kokoomus ja SDP. Jossakin merkittävässä virassa Asuinkunnassaan joita hiljainen yhteisön jäsen joituu pakonomaisesti äänestämään lastensa/työpaikkansa takia..

    • Anonyymi

      Äänestysprosentti nousee?

    • Anonyymi

      En varmasti äänestä Aurinko-ajan eläneitä Isiä ja Isoisiä/Äitejä ja Iso äitejä jotka ovat eläneet kulta-ajassa.Nyt vielä saavat jatkaa elämistään Eläkeläisenä/Eläkeellä Kaupungin/Kunnan/valtuustoissa,Vieläpä suurella eläkeellä.
      Nämä kun eivät osaa ajaa kuin etujaan/VINKUEN/ omia palvelujaan.

    • Anonyymi

      Ompas paljon persujen äänestäjiä ketjussa.

    • Anonyymi

      Vaaliehdokkaasta!.Merikaarosta. Pitäisi saada 1300 asukaan kylään ehdokas joka
      toisi edes "Neuvola "palvelut takaisin,kylään. Kaupan kera.! Vaasalaisten tulevie ehdokkaiden ei pidä kaikkia euroja jakaa Sundomin Yhteisölle/heillä kun tuloja ropisee,2400 asukaan+saaristo-asukkat.75% kieli- lisien kautta.Merikaaronkin tulisi laittaa Ruotsinkielinen koulu jonka voisi euroittaa Vaasan Sähkö /uusi-omistaja. 30 vuotta sitten kylä oli nouseva,juuri palvelujen takia,palvelut meni jäljelle jäi "NUOHOOJA" palveluineen.
      Samalla kun meni palvelut /Asuntojen hinnat romahti,moni varmasti hävittäisi omakotitalonsa,jos se olisi yhtä helppoa kuin silloin Merikaartoon rakentaminen.
      Joku kirjoitikin:Suomessa on pienempiä kuntiakin kuin Merikaaron kylä väkiluvultaan,
      Saavat kuulema pienet kunnat,valtion tulontasaus lisiä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe