Vaaliehdokkudesta

Anonyymi-ap

En varmasti äänestä sellaista miesehdokasta kenellä on korvakoru toisessa korvassa . Jotain ällöä se vaan ilmiantaa kantajastaan .

11

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähintään yhtä ällöttävää on lähteä ehdolle konkurssikypsän liigaseuran puikoista. Oksettavaa...

      • Anonyymi

        Jokerit.


    • Anonyymi

      Nenälävistys olisi liikaa.

    • Anonyymi

      Joo ja ammatti seksologi

      • Anonyymi

        Tai seminologi....


    • Anonyymi

      Ja sellainen jolla rengas joka levittää korvanlehteä . Oon nähny sellaisen joka oli ottanut pois sen renkaan niin korvanlehti oli kuin sekahedelmän joku päärynä , reikä vielä keskellä

    • Anonyymi

      Näistä Kuntaliitoskunnista,ei taida löytyä ehdokkaita,vaikka löytyisikin niin ei varmaan kahta enempää.Nämäkin olisivat varmasti Liitoskuntansa tappajia,eli Kokoomus ja SDP. Jossakin merkittävässä virassa Asuinkunnassaan joita hiljainen yhteisön jäsen joituu pakonomaisesti äänestämään lastensa/työpaikkansa takia..

    • Anonyymi

      Äänestysprosentti nousee?

    • Anonyymi

      En varmasti äänestä Aurinko-ajan eläneitä Isiä ja Isoisiä/Äitejä ja Iso äitejä jotka ovat eläneet kulta-ajassa.Nyt vielä saavat jatkaa elämistään Eläkeläisenä/Eläkeellä Kaupungin/Kunnan/valtuustoissa,Vieläpä suurella eläkeellä.
      Nämä kun eivät osaa ajaa kuin etujaan/VINKUEN/ omia palvelujaan.

    • Anonyymi

      Ompas paljon persujen äänestäjiä ketjussa.

    • Anonyymi

      Vaaliehdokkaasta!.Merikaarosta. Pitäisi saada 1300 asukaan kylään ehdokas joka
      toisi edes "Neuvola "palvelut takaisin,kylään. Kaupan kera.! Vaasalaisten tulevie ehdokkaiden ei pidä kaikkia euroja jakaa Sundomin Yhteisölle/heillä kun tuloja ropisee,2400 asukaan+saaristo-asukkat.75% kieli- lisien kautta.Merikaaronkin tulisi laittaa Ruotsinkielinen koulu jonka voisi euroittaa Vaasan Sähkö /uusi-omistaja. 30 vuotta sitten kylä oli nouseva,juuri palvelujen takia,palvelut meni jäljelle jäi "NUOHOOJA" palveluineen.
      Samalla kun meni palvelut /Asuntojen hinnat romahti,moni varmasti hävittäisi omakotitalonsa,jos se olisi yhtä helppoa kuin silloin Merikaartoon rakentaminen.
      Joku kirjoitikin:Suomessa on pienempiä kuntiakin kuin Merikaaron kylä väkiluvultaan,
      Saavat kuulema pienet kunnat,valtion tulontasaus lisiä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2451
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      1465
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe