S-Marketin joka on kohta ihan virallisesti Prima käytävällä olevat penkit näyttää kansoittaneen jos jonkinlainen väki joka viettää siinä luppoaikaansa.
Nuo penkit on käsittääkseni tarkoitettu lähinnä noiden liikkeiden asiakkaille levähdyspaikaksi jos asiointi on ottanut voimille esim. ikäihmisille.
Nyt kuitenkin penkeillä päivystää ainakin iltaisin nuorisoa joista osa on jopa pukeutunut pahennusta herättävästi, äärioikeistoon viittaavasti.
Nyt olisi aika ottaa kova linja ja katsoa ketä noilla penkeillä aikaansa viettää.
Prisman käytävän penkit
8
354
Vastaukset
- Anonyymi
marenkin sporttiukotkin välil huilaa siin.
- Anonyymi
Nyky Marenki onkin huono kyttäyspaikka. Nyt ne on itte kytättävänä siel akvaariossa.
- Anonyymi
Ei niistä marketin nuorista ole iltaisin ollut häiriötä jos penkille istahtavat. Jossain niittenkin pitää olla.
- Anonyymi
Ilo nähdä kansallismielisiä nuoriakin, ketään ei pidä tuomita ulkonäön/pukeutumisen perusteella.
- Anonyymi
No siellä istuu ne seitsenkymppiset hyväjalkaiset miehet,kyttäävät naisia.Mummot saa seisoskella huonoilla jaloillaan,ei ole enää herrasmiehiä.
- Anonyymi
Ettei olis vielä keskijalka tukena.
- Anonyymi
Ei taida tulla penkkejä ulko oven eteen ennää kun ei siellä ole R kipsaa. Siinä ne ukot tuprutteli ja joi olutta viime talvella myös.
- Anonyymi
Hyvä ettei tule penkkejä. Istukoon juopot siellä kivialtaalla joka siirrettiin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei132596Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221267- 891195
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2451024Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511013Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63924Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253826- 84796
- 41722
- 35719