S-Marketin joka on kohta ihan virallisesti Prima käytävällä olevat penkit näyttää kansoittaneen jos jonkinlainen väki joka viettää siinä luppoaikaansa.
Nuo penkit on käsittääkseni tarkoitettu lähinnä noiden liikkeiden asiakkaille levähdyspaikaksi jos asiointi on ottanut voimille esim. ikäihmisille.
Nyt kuitenkin penkeillä päivystää ainakin iltaisin nuorisoa joista osa on jopa pukeutunut pahennusta herättävästi, äärioikeistoon viittaavasti.
Nyt olisi aika ottaa kova linja ja katsoa ketä noilla penkeillä aikaansa viettää.
Prisman käytävän penkit
8
342
Vastaukset
- Anonyymi
marenkin sporttiukotkin välil huilaa siin.
- Anonyymi
Nyky Marenki onkin huono kyttäyspaikka. Nyt ne on itte kytättävänä siel akvaariossa.
- Anonyymi
Ei niistä marketin nuorista ole iltaisin ollut häiriötä jos penkille istahtavat. Jossain niittenkin pitää olla.
- Anonyymi
Ilo nähdä kansallismielisiä nuoriakin, ketään ei pidä tuomita ulkonäön/pukeutumisen perusteella.
- Anonyymi
No siellä istuu ne seitsenkymppiset hyväjalkaiset miehet,kyttäävät naisia.Mummot saa seisoskella huonoilla jaloillaan,ei ole enää herrasmiehiä.
- Anonyymi
Ettei olis vielä keskijalka tukena.
- Anonyymi
Ei taida tulla penkkejä ulko oven eteen ennää kun ei siellä ole R kipsaa. Siinä ne ukot tuprutteli ja joi olutta viime talvella myös.
- Anonyymi
Hyvä ettei tule penkkejä. Istukoon juopot siellä kivialtaalla joka siirrettiin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354593- 553165
- 302863
- 602787
- 62370
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542165- 151589
- 171564
- 161504
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81498