Onneksi on paljon uusia hyviä ehokkaita mistä valita. Kaikki sankoin joukoin äänestämään!
Kunnallisvaalit
38
1641
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki uurnille ja pakse pois!
t. Pakseeton Hyrynsalami -kansanliike- Anonyymi
Kaikki Hyryn homopakseet liikkeelle .
T.Pakseeton Hyrynsalmen -homokansanliike. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki Hyryn homopakseet liikkeelle .
T.Pakseeton Hyrynsalmen -homokansanliike.Paukkuuko siellä pallit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paukkuuko siellä pallit.
Laavulla kova meno.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laavulla kova meno.
Luvankosken kodalla saa poskihoitoo joka päivä.
T. Paikallinen Maamiesseura.
- Anonyymi
Ketä pittää äänestää jos haluaa äänestää pakseetonta hyrynsalamia???
- Anonyymi
Möttös-Markkuo, rauhan mies, pakseeton vuosikymmenten ajan
- Anonyymi
Miksi ei ne joilla olisi jotain ajatuksia ja annettavaa kuntapolitiikkaan miksi eivät asetu ehdolle?.
- Anonyymi
Miksi tuppisuuna olevat eläkeläiset haluavat jatkaa ??
- Anonyymi
Koska ei osata katsoa milloin on aika hypätä syrjään. Pitää olla. Vain esillä.
- Anonyymi
No jospa uudet ehdokkaat pääsevät läpi ja kestävät edes vähän enemmän kritiikkiä mitä tämä yks edellinen
- Anonyymi
Kyllä jos kaikki uudet pääsee läpi, niin saadaan ainaki uudistunut valtuusto. Väkisin tippuu jatkokaudelle pyrkiviä ja näyttää osa nykyisistä muutenkin jäävän jo pois.
- Anonyymi
Kaikki R ja K alkavat sukunimet pitäisi kieltää ehdokkaista
- Anonyymi
Kyllä sieltä aakkosista löytyy silmää miellyttävä kirjain minkä perusteella voit äänesi antaa.
- Anonyymi
Porojärvellä olis viisaita ajatuksia ja taitas olla jopa kykenevä pitämään puheita. Hommatkaa se ehokkaaksi jos sattus jopa alakamaan....
- Anonyymi
Kannatetaan. riittää rohkeutta asioihin.
- Anonyymi
Saiko ne vasemmistoreppanat yhtään ehokasta listoilleen kun ei löydy netistä mitään tietoa. Keskustalla paljon ehdokkaita ja persuilla myös ja sdpkin muutaman näkyy saaneen.
- Anonyymi
Onko yhtään kunnon kommunistie listolla. Ei se tämä nykynen vasemmisto ole työmiehen asialla.
- Anonyymi
Olihan se Markku, van loekkasi persuihin, siis toiseen äärilaetaan
- Anonyymi
Kyllä se nykyjään kokoomus on se työväenpuolue. Vasemmisto on vajakeille hörhöille.
- Anonyymi
Kerroppa esimerkki, mitä duunarin etuja kokoomus ajaa. Saattaa olla helpompi etsiä neula heinäkasasta kuin löytää sellainen duunarille annettava almu.
- Anonyymi
Niin tosi taitaa olla SE, et ns joittenkin "hörhöjen " sanoissa "vajakit"taitaapi olla täs KOK PUOLUEESSA! Kun hallituksen touhua ym on seurannut! Ei mitään järkevää OLE VIEL SAANUT AIKAAN ,KUIN HEIKENNYKSIÄ SUUREMMALLE OSALLE KANSAA ,NÄIN SE VAAN TODELLISUUDES ON JA MENEE,NO KOHT VAIHTUU PASMAT ,HYVÄ NIIN !
- Anonyymi
Mutta kun sankkoja joukkoja ei enää ole.
Hyrynsalmen väestönkehitys 1980–2020
Vuosi Asukkaita
1980 4 428
1985 4 225
1990 4 066
1995 3 906
2000 3 486
2005 3 096
2010 2 736
2015 2 422
2020 2 263- Anonyymi
Kyllä olisi korkein aika yrittää liittyä johonkin naapurikuntaan . Jos vielä joku ottaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä olisi korkein aika yrittää liittyä johonkin naapurikuntaan . Jos vielä joku ottaa.
Paukkuuko pallit pakseettomilla.
- Anonyymi
Tekoäly tekasi ennusteen jatkoon:
2020 2 263
2030 1 649
2040 1 064
2050 479
2060 -104 (eli käytännössä 0 ennen tätä)- Anonyymi
Ja Hyryn nykyväestön ikäjakauma selvästi ikäihmisvoittoisempi kuin naapurikunnissa.
Reilusti yli puolet kuntalaisista asuu hyry-cityssä.
Toisekseen, moniko yritys myy tuotteitaan kunnan ulkopuolelle? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Hyryn nykyväestön ikäjakauma selvästi ikäihmisvoittoisempi kuin naapurikunnissa.
Reilusti yli puolet kuntalaisista asuu hyry-cityssä.
Toisekseen, moniko yritys myy tuotteitaan kunnan ulkopuolelle?Ei meillä ole sellaista, ei oo ollu tällä vuosituhannella . Tuotteita tekevät yritykset oli 1900-luvulla.
Nyt on mäki, sähkö vie ylös ja painovoima tuo alas.
Sen on luultu olevan Hyrynsalmen pelastus.
Toisin on käynyt kun katsoo noita tilastoja.
- Anonyymi
Vajakkien kunta
- Anonyymi
Ristijärvellä keskimääräinen eläkekertymä vuodessa isompi kuin Hyrynsalmella. Oli tilastoissa. Mutta kirkkaasti jäädään helsingille kakkoseksi. Siellä kaksinkertainen kainuuseen nähden. Eli kun yäällä 16000 euroa näky hesassa olevan 32000 euroa. Hyvä palkkaista porukkaa pitää savua helssingissä.
- Anonyymi
Iloista uutta viikkoa hyrylle!
T. Pakseeton Hyrynsalami -kansanliike- Anonyymi
Hyvää alkavaa homoiluviikkoo.
T. Pakseeton Hyryn homokansanliike PS. Laavulla , kodassa on kuhinaa. - Anonyymi
Pallit paukkuu pakseeton homokansanliike!
- Anonyymi
Paukkuuko pallit!
- Anonyymi
Vaalikoneita käyttämään ja arvioimaan ehdokkaita. Miksi ehdokkaat vastaavat kysymyksiin ilman perusteluita? Haluan kyllä itse tietää äänestäjänä myös perustelut. Kertoo mielestäni ehdokkaasta paljon, kun osaa ilmaista mielipiteensä.
- Anonyymi
No kuka sai eniten pisteitä?
- Anonyymi
Kyllä vanha iskulause, jota huuvettiin kajaanin vappukulkueessa pitää edelleen paikkansa. Eli porvari nukkuu huonosti, porvari nukkuu huonosti.
- Anonyymi
Paukkuuko pallit!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2267017Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3334909"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1503710Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1203507Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m763446Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi562945Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702769Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842480- 252406
Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas972039