Kuka valvoo Yhteishuoltajuuden toimivuutta?
Käräjäoikeudessa luotu "laki" tapauskohtainenko?
Väitän ettei lastenoikeuksia ei valvo kukaan.!
Näiden joiden tulisi valvoa.hoitavat työnsä juuri palkansa takia,
Siinä jäävät,yhteishuoltajat valvomatta. Yhteishuoltajat voivat sekoilla siihen asti kunnes lapsi saavuttaa 12 vuoden iän.Koulussakaan ei edes huomata lapsen huontovointisuutta.Koti hoito lapselle ei ole normaalia.lasta hoidetaan missä miloinkin,mihin kellon aikaan sattuu.Vanhemmat siirtelee hoitovastuutaan,siskoileen ja vanhemmilleen. Tartis tehdä jotain!!!!!
Yhteishuoltajuus
Anonyymi-ap
2
198
Vastaukset
- Anonyymi
Hae lähihuoltajuutta ja laita tapaamisoikeuden täytöntöönpanohakemus jos ei tapaamiset toteudu
- Anonyymi
Miten tapaamiset voisivat toteutua,kun tapaajalla ei ole edes ruokaan varaa.
Yhteiskunnan tulisi valvoa,lasten etua.Lapsi voi sitten 12 V päätää itse haluaako edes tavata.
Hankala tämä 0-12 vuotta.Koulun ja tapaamisoikeuksien takia,varsinkin silloin kun tapaajat asuu 100km päässä /hankalaa on myös kilometrin päässä asumisesta.Varmasti on yhteiskunnalle edullista laittaa lapsen edun edelle ,kunnan ja valtion verotuotot.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2629416IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3206585Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681574Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921205- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721013Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40842Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311728