Lervo köyrimässä

Anonyymi-ap

Tappiperse Tuula täsä moi! Lervo paljasti köyrineensö Aune mummaa viime yönä. KTK n pikkujouluissa. Peijakas vieköön ajoon piti mennö mutta traven lautan liput Lervo hukkasi Aunemmbuban perssiiseen. Häijjään UPM ältä olis ollu rytoksi kuorma baijeriin mutta Lervo vaan köyri. MELKONEN AJUMULLIKKA TUO LERVO
Täällä ei kauaa Lervottomia klupuja katella, juu ei! Paskam pittää haista ja banjojen huutaa hoosiannaa paraatimarssien soidessa kun LERVOn F12 kanja kiipeää Persnettolan mäkeä ylös vekselien ja akselian katkeillessa samaan aikaan kun pasuunat laulaa porilaisten marssia c-duurissa!!

3

1062

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pahimpia lervon juttskia rahdinajussa on pikkusen kovemmat pakkaskelit, silloin kolitseissa muhiva rekkamiehenhyvä on usein jäätynyt ja se tuntuu Lervostakin ikävältä. kerran hirmuhelteillä lervo sulatteli vielä edellistalvena punttiin jäätynyttä rekkamiehen tuhnua että sai uutta hyvää tilalle.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kerran Lervo päätti juoda Karvian sahtia kylän pizzerian takapihalla, ja samalla Jompero takasi vekseliä, että nyt oli raha-asiatkin kunnossa. Kassun kaatopaikkabisneksiä oli niin paljon, että hän päätti laittaa protestilistalle koko homman – ei mitään kiitos, vaan huutoa ja hoosiannaa.

      Sillä välin Lessu ja Karvo koijaavat Lervon pöpiä, ja Lervo itse laittaa asialle paremmaksi: "Joku on laitettava Lervon perään, muuten ei tule lasta eikä paskaa." Ja niin Lervo tekee bisnestä niin hyvin, että protestilista laulaa hoosiannaa aamuin ja illoin.

      Yhtäkkiä Lervo päättää ajaa santaa kaivinkoneella ja pääsee heti protestilistalle huutamaan hoosiannaa. Hän saa kylän ensimmäisen trippelikaanian, ja heti perään hän ajaa kaivinkoneella ulosotto-virastoon seinän läpi, kekkuleissa, kysyen samalla: "Kottia?" — ja jatkaa matkaansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      181
      1475
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      83
      1306
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1048
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      869
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      763
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      676
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      636
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      99
      586
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      576
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      557
    Aihe