Tappiperse Tuula täsä moi! Lervo paljasti köyrineensö Aune mummaa viime yönä. KTK n pikkujouluissa. Peijakas vieköön ajoon piti mennö mutta traven lautan liput Lervo hukkasi Aunemmbuban perssiiseen. Häijjään UPM ältä olis ollu rytoksi kuorma baijeriin mutta Lervo vaan köyri. MELKONEN AJUMULLIKKA TUO LERVO
Täällä ei kauaa Lervottomia klupuja katella, juu ei! Paskam pittää haista ja banjojen huutaa hoosiannaa paraatimarssien soidessa kun LERVOn F12 kanja kiipeää Persnettolan mäkeä ylös vekselien ja akselian katkeillessa samaan aikaan kun pasuunat laulaa porilaisten marssia c-duurissa!!
Lervo köyrimässä
3
692
Vastaukset
- Anonyymi
pahimpia lervon juttskia rahdinajussa on pikkusen kovemmat pakkaskelit, silloin kolitseissa muhiva rekkamiehenhyvä on usein jäätynyt ja se tuntuu Lervostakin ikävältä. kerran hirmuhelteillä lervo sulatteli vielä edellistalvena punttiin jäätynyttä rekkamiehen tuhnua että sai uutta hyvää tilalle.
- Anonyymi
https://ylilauta.org/satunnainen/287j84#post-285620094
ULOSOTTOVIRASTON KANTTIINISSA SUOSITTELIVAT TUOTA RAHTI PALSTAA! - Anonyymi
Kerran Lervo päätti juoda Karvian sahtia kylän pizzerian takapihalla, ja samalla Jompero takasi vekseliä, että nyt oli raha-asiatkin kunnossa. Kassun kaatopaikkabisneksiä oli niin paljon, että hän päätti laittaa protestilistalle koko homman – ei mitään kiitos, vaan huutoa ja hoosiannaa.
Sillä välin Lessu ja Karvo koijaavat Lervon pöpiä, ja Lervo itse laittaa asialle paremmaksi: "Joku on laitettava Lervon perään, muuten ei tule lasta eikä paskaa." Ja niin Lervo tekee bisnestä niin hyvin, että protestilista laulaa hoosiannaa aamuin ja illoin.
Yhtäkkiä Lervo päättää ajaa santaa kaivinkoneella ja pääsee heti protestilistalle huutamaan hoosiannaa. Hän saa kylän ensimmäisen trippelikaanian, ja heti perään hän ajaa kaivinkoneella ulosotto-virastoon seinän läpi, kekkuleissa, kysyen samalla: "Kottia?" — ja jatkaa matkaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988