Tämä on jonkinlainen spin-off Dreadista, joka oli Doom/Wolfenstein-klooni A500:lle, mutta grafiikoita, partikkeliefektejä, vihollisia, aseita, ja kenttäsuunnittelua on parannettu huomattavasti. Tämä peli pyörii A500:lla, jossa 1,5 MB muistia, mutta A1200/FAST muistilla on suositeltava laite.
Aseita on siis tehty enemmän, myös rakenteista pomppivia kranaatteja, nämä aseet on toteutettu hardware spriteillä, joten niissä 1x1 pikselilaatu ja oma väripalettinsa, muuten grafiikan laatu on 1x2 pikseliä, jotta toimisi myös A500:lla tarpeeksi nopeasti. Pelimoottorissa ei vielä ole korkeuseroja, kuten Doomissa, mutta lattioissa on kuitenkin varjoja yms. Lisäksi taustassa on pilviä ja taivas, joten parempi kuin Wolfenstein jo tässä vaiheessa.
V0.6 demo:
https://m.youtube.com/watch?v=X-SAnj6E9vY
Grind tulossa A500:lle ja A1200:lle (uusi Doom/Wolfenstein-klooni)!
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522175
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411413Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.961397- 1681291
- 681071
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59930Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849