Nyt tiedätte jos myös nautitte miehekkäästi päivän annista tällöin!
"WP/
Pihvi- ja suihinottopäivä
epävirallinen juhlapäivä 14.3. nyt ja jatkossa. Ja mikä ettei myös miesten keskeisiin päivän viettoon miekekkästi syöden ja nauttien!🤪👌👄👅 🥩🍟
Pihvi- ja suihinottopäivä on Yhdysvalloissa alkunsa saanut ystävänpäivän vastineeksi kehitetty satiirinen vuosipäivä, jota on tarkoitus viettää kuukausi ystävänpäivän jälkeen 14. maaliskuuta.
Silloin naisten odotetaan hemmottelevan miespuolista kumppaniaan paistamalla tälle pihvin ja antamalla tälle suuseksiä.
Vaikka päivän vietosta ei ole mitään tietoa, siitä on tullut kuitenkin jokavuotinen internetilmiö. [1] Se on herättänyt myös kritiikkiä seksismistä ja antifeminismistä.
<><><>
Historia
Useat verkkosivustot [2] väittävät olevansa pihvi- ja suihinottopäivän virallinen sivusto, mutta kaikki niistä tunnustavat päivän olevan radio-DJ Tom Birdseyn luomus vuodelta 2002.[1]
Päivä peilaa ystävänpäivää, sillä samaan tapaan kun miehet hemmottelevat kumppaneitaan ystävänpäivänä, naisten odotetaan hemmottelevan kumppaneitaan pihvi- ja suihinottopäivänä. Juhlapäivällä ei ole virallista statusta, vaan se on internetistä alkunsa saanut ilmiö. Suomessa päivästä ovat uutisoineet muun muassa MTV,[3] Iltalehti[4] ja Stara.[5]
Espanjalainen päivittäinen sanomalehti El Mundo kertoi, että Espanjassa päivää juhlittaisiin nimellä Día del Solomillo y el Sexo Oral, ja että päivä yhdistää ruoan ja seksin, jotka ovat kaksi maailman suurinta nautintoa."... etc.
🤗😋🤘
Tiesittekö mikä päivä on 14.3.? Päivä on suunnattu miehille ystävänpäivän tavoin mutta miehille!!
8
887
Vastaukset
- Anonyymi
Suihinottoja miesten kesken?
Taidan jättää väliin.- Anonyymi
Ei niinkään ja pelkästään.. kuten txt tuo julki ap.
PÄIVÄN tarkoitus on että lähinnä naiset keskittää huomionsa miehiin paistamalla pihbin ja hyvää ruokaa ja lopuksi ottavat muutrn tyydytetyiltä miehiltään suukkiin@
Ei 'suihin' vaan suuhun! Jos yksi kumpaakin tai samaa sukupuolta ovat tekemisessä!
Jos useita läsnä silloin suihin ( monikko)!
- Anonyymi
Milloinka se ystävänpäivä on muuttunut naisten hemmottelupäiväksi? Eikö ystävänpäivä ole kaikille ystäville, eikä vain naisystäville.
- Anonyymi
No 14.3. ei ainakaan ollut ILMARIN JA AAPON KIHLAJAISPÄIVÄ!
Nurminen kertoi kihloista ensimmäisenä vanhemmilleen. Kihloja he juhlivat pienessä kaveriporukassa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/260319c5-b671-4877-ac7a-9bc5a114e822
Mutta nyt asian tietää ko koko maa!
😅😆🤗 - Anonyymi
Miten on joko teillä miesoletetut varmaa saantia tiedossa perjantaina suuhun ottajaa ja pihvin paistajasta nauttien?
- Anonyymi
OLA OLA OLA SENORES !¡¿
Kansainvälinen ulkofileepäivä: kuvitteellisen vegaanin tunnustukset
Jos PACMAa hallittaisiin, tätä ei tapahtuisi
Irene Sierra
Julkaistu 14. maaliskuuta 2017 klo 17:02 CET
Kansainvälinen ulkofileepäivä: kuvitteellisen vegaanin tunnustukset
Maaliskuun 14. päivää vietetään ( Ystävänpäivän lisäksi ) kansainvälisenä pihvi- ja suuseksin päivänä . Piirretään paksu verho sen osan päälle, jossa lukee "kansainvälinen oraaliseksin päivä".
Ei turhaan, vaan siksi, että jos kiinnitämme huomiota tällaisiin tarinoihin, vietetään ylihuomenna kansainvälistä purukumipäivää tai vielä pahempaa kansainvälistä
kynsienleikkauspäivää.
🤩😘😜🤪😝- Anonyymi
Sii sii sii !
Täällä löytyy linkkiä ! ¿¡
https://as.com/epik/2017/03/14/portada/1489505785_992519.html _
- Anonyymi
HUOMENNA 14.3. On se suuri suuhunoton ("suihin" yksikössä) päivä, johon olette esim. naisenne pääosin valmentaneet tämän pihvinpaiston jälkeen tulevaan nautintoon ilmeisemmin.
Hätätilanteessa voidaan myös tupla-suukittelut hyväksyä miesten kesken imutellen!?
Wauhh!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484