Mullilehden tekemän hyväveligallupin mukaan kaupungista on tulossa kommunistinen ja taantunut paikka. Se on varmaan ilouutinen esim. Kuopiolle. josta on kehittymässä keskisen maan johtava kehityskohde.
Taantumakylä
9
142
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus täällä jyllää!!
- Anonyymi
Kuopioon en muuttaisi, paitsi jos maksettaisiin 10000 € muuttorahaa!
- Anonyymi
Eivät ota sinne työttömiä pummeja, joten voit unohtaa asian.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät ota sinne työttömiä pummeja, joten voit unohtaa asian.
Olen eläkeläinen, 2100 egee on nettoeläke per kk
- Anonyymi
Kaupungissa ei ole tuottavaa työpaikkaa kenelläkään josta syntyisi lisäarvoa yhteiskuntaan . Sellaiset ovat loppuneet vuosikymmenet sitten . Opiskelijat ja koululaitokset elävät valtion verotuloista , palveluala elää kulutuksesta joka on enimmiltään ylikuluttamista ansioihinsa nähden . Mitä jäisi jäljelle jos velaksi rakennettu otettaisiin pois ? Muutamat viemäriliittymät , ken ties ??????
- Anonyymi
Älkää peljätkö kommunisteja. Ei ne purematta liene. Meissä jokaisessa asuu pikku kommari.
- Anonyymi
Eniten pelkään kokoomuslaisia ja persuja, ne vie kaiken köyhemmiltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eniten pelkään kokoomuslaisia ja persuja, ne vie kaiken köyhemmiltä.
Köyhyys on saamattomuutta ja aloitekyvyn puutetta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684286
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684136Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363552Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163123Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342792En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142562Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102324IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm211446Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571272Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli741049