Jos kumppanisi kieltäisi tänne palstalle kirjoittelun? En jotenkin ymmärrä, en pidä tätä paikkaa seuranhakupaikkana. Hän kyllä tietää, että olen ennen häntä aikoinani täällä, toisella osastolla kirjoitellut pitkiä viestejä jonkun tuntemattoman kanssa, mutta siitä ei edes seurannut mitään. Kumppanini on painokkaasti sanonut, ettei yhtään tykkäisi, eikä hyväksy jos kirjoittelisin täällä tai vastaan palstaan. Itse en voi sietää rajoittamista, olen todella lojaali ja uskollinen ihminen, mutta olen hämmentynyt kieltämisestä, enkä halua pahoittaa hänen mieltä, niin siksi en kirjoittele. Mutta mikä mahtaa olla yleinen mielipide, missä määrin voi rajoittaa kumppanin toimintaa? itse en rajoita missään koska luotan, enkä halua vahtia tai kytätä ketään, se tuntuisi jotenkin alentavalta. Mitä mun pitäisi ajatella? Miten suhtaudut parisuhteessa, onko tälläiset palstat kiellettyjä?
Mitä mieltä olisit
4
358
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedä miten välkky persoona kyseessä, mut taitaa olla helppo tunnistaa tästä tekstistä ittensä. Väärin toimii, ei kenellekään rajoitteita sanella. Ei kuulu kumppanin tehtäviin. Saat uusia rajoitteita jatkossa, senhän sä varmasti itekin jo tiesit.
- Anonyymi
Eikö tuossa kirjoituksessasi ole aikamoinen ristiriita kirjoituksesi "enkä halua pahoittaa hänen mieltä, niin siksi en kirjoittele" kun juurihan kirjoitit tänne? Niin onko tänne kirjoittelu vai kumppanisi onnellisuus sinulle tärkempää?
- Anonyymi
Ei tule jäämään yhteen rajoitteeseen, ajan myötä niitä tulee kymmenen lisää. Sitten voittekin yhdessä alkaa laatia sinulle sääntökirjaa. 📚📚📚
- Anonyymi
No juurihan sinä tänne kirjoitit :D Mutta sairaalollista mustasukkaisuuttahan tuollainen on, äkkiä pois tuollaisesta suhteesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781