"Perkele, e va på värman jär",

Anonyymi-ap

Ny pääse perholaine katsoma hyvä musiikki ja ennusta voitto.

12

280

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Musiikki, tanssiminen ja kilpailu ovat syntiä eikä kukaan perholainen näihin osallistu millään tavoin.

    • Anonyymi

      Va är de på finska?

    • Anonyymi

      Repa on nyt hiljaa kuin hiiri!
      Pahin painajainen toteutui,rantaruottalainen voitti Ruotsissa!Eikä sillä ollut tulevasta edes aavistusta..

    • Anonyymi

      Ei peese eike ennuste.

      • Anonyymi

        jaa men nej, ... jaa ej , mekene sano ...
        heva hede mollske feiijat
        elle nonannra.....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jaa men nej, ... jaa ej , mekene sano ...
        heva hede mollske feiijat
        elle nonannra.....

        va saatan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jaa men nej, ... jaa ej , mekene sano ...
        heva hede mollske feiijat
        elle nonannra.....

        Hede hede gambela volvo


    • Anonyymi

      Perkele, kuuluu ilmeisesti suomenruotsalaiseen saunakulttuuriin Vöyrillä.
      Moraaliton ja pakanallinen saunatanssi sielunvihollista kutsuen on jumalatonta itse vihtahousun palvontaa.
      Vastalla pitäisi piiskata ja löylyttää kuumassa savusaunassa tuollaiset moraalittomat saunapyyhkeissä ja paljain nilkoin hyppivät moraalittomasti venkoilevat nuoret tiukkakropoaiset ja elämää täyteläiset nuoret miehet.
      Anna Jeesus voimia vanhurskaalle pastorille nämäkin viisut läpi kestää.
      Amen

      • Anonyymi

        ei muuta kuin yhdeksänhäntäistä " kissaa" railakkaasti pitkin rankaa


    • Anonyymi

      Ajoin kahdeksan vuotta edestakaisin Vaasaan 3,5 miljoonaa kilometriä ja tutustuin näihin suomenruotsalaisiin. Kaikki he ovat mukavia ja todella älykkäitä ihmisiä mikä näkyy vaurautena kyseisellä kielialueella. Toivotan onnea ja menestystä yhtyeelle. Toivottavasti näemme teidät kesällä Kokkolassa esiintymässä ja nyt ei naurata.

    • Anonyymi

      Kyllä niin on moraalittomaksi mennyt tämä raamattuvyöhykkeenkin, tämän Jumalan perinteisen kotiseudun meno.

      Suomenkin viisuedustaja tosin tällä kertaa tuo hekumallisesti vääntelehtivä nainen joka laulaa kuin seireeni ich komme ich komme.
      Samaa lirkuttaa kuin jo aikoinaan tutkimuskäyttöön hankkimallani vhs- kasetilla nuoret naiset hokevat vääntäytyessään televisokameroille moraalittomuuteen.

      Että piti näinä aikoina elää, kyllä ennen oli vaan paremmin kun korkeintaan suorissa housuissa, puvuntakeissa ja polvet peittävissä mekoissa lauloivat pylly vasten pyllyä.
      Oli sekin kauhean moraalitonta mutta kuitenkin oli housut jalassa eli ei nyt nykyajan täyttä melkein kaiken ja miesten nilkatkin paljastavaa moraalittomuutta sentään.

      Viimevuoden suomen viisu tsat tsat tsaa missä ylävartalon paljastanut viisuaja lauloi vielä alkoholimyönteisesti nahkahousuissaan kiemurrellen, niin kyllä meinasi aivan läkähtyä moraalittomuuteen sitä katsellessa.

      Niin on näinä päivinä ajat ja viisut.
      Melkein lopulta tuntuu syntitoosaa illat pitkät katsellessa.
      Ja taas pitäisi jaksaa.

    • Anonyymi

      Kyllä nyt olisi aika saada Frederik laulamaan Euroviisuihin ja kappale olisi "olen kasikymppinen". Sattuisi omaan ikääni ja tuhansiin muihin näitä kisoja seuraavaan, hah hah haaa!!!...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      116
      2276
    2. 129
      1822
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1216
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      93
      1160
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      72
      1060
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1050
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      43
      1013
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      75
      965
    9. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      23
      945
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      56
      922
    Aihe