Piinallinen tutkimus

Late

Naiset tuntuvat aina valittavan gynekologilla käynnin kauheutta, mutta omien kokemusteni perusteella voin väittää, ettei se miehillä ole välttämättä yhtään sen miellyttävämpää.

Jouduin kevättalvella käymään useita kertoja paikallisessa lääkärikeskuksessa erilaisten virtsaamisvaivojen johdosta, joiden todettiin johtuvan eturauhasen liikakasvusta, joka ei kuulemma ole tavatonta alle 40 vuotiaillekkaan. Usean lääkekuurin jälkeen ei ongelmaan tullut merkittävää parannusta ja urologi määräsi minut eturauhasen ultraäänitutkimukseen ja virtsarakon tähystykseen.

Sovittuna päivänä ilmoittauduin aamulla lääkärikeskuksessa uropolin hoitajalle. Hoitaja katsoi papereitani ja totesi vähän töksähtäen, että aikamoinen aamu sulla onkin tulossa. Odottelin aulassa kunnes toimenpidehuoneen avautui ja hoitaja kutsui sisään. Hoitaja totesi, että minut valmistellaan toimenpiteisiin ja urologi tulee hetken päästä. Hoitaja pyysi minut riisuutumaan alasti ja vetämään päälleni vihreän sairaalapaidan. Käännyin häveliäästi selin hoitajaan, riisuiduin ja vedin paidan päälle. Hoitaja pyysi minua tämän jälkeen nousemaan tutkimuspöydälle ja asettumaan kyljelleni vetäen jalat koukkuun selin hoitajaan. Hoitaja ilmoitti ensin pesevänsä desinfoivalla pesuaineella peräaukon seudun ja ruiskutti Betadinea ko. alueelle levittäen sitä joka paikkaan ja myös kiveksiin. Tämän jälkeen hoitaja kertoi että peräsuoleen ruiskutetaan puuduttavaa geeliä tutkimusalueelle. Tunsin kuinka hoitaja kumihanskan verhoamalla sormella ensin voiteli vaseliinilla peräaukkoa ja työnsi sen jälkeen sisään ohuen suuttimen ja painoi isosta tuubista puudutusainetta peräsuoleen. Tämän jälkeen hoitaja totesi, että puudutusaineen annetaan vaikuttaa hetken. Kymmenen minuutin kuluttua lääkäri koputti oveen ja astui sisään tutkimushuoneeseen. Valitettavasti lääkäri ei ollut oma miesurologini vaan n. 45 vuotias nainen. Vaikka tilanteessa ei ollut mitään eroottista olisin kuitenkin toivonut oman lääkärini tekevän tutkimuksen ja tilanne vähän nolotti.

Lääkäri työnsi ultraäänilaitteiston tutkimuspöydän viereen ja näytti pienen hieromasauvan näköistä anturia, jonka hän voiteli vaseliinilla huolellisesti. Lääkäri pyysi hoitajaa raottamaan peräaukkoa ja työnsi anturin varovasti sisään. Anturi ei ollut niin paksu että se olisi erityisemin sattunut. Pikemminkin huomasin, että reisieni väliin jäänyt penikseni alkoi jäykistymään mitä sen enempää lääkäri kuin hoitajakaan ei voinut onneksi nähdä. Tutkimus päättyi hetken päästä ja lääkäri poistui tutkimushuoneesta todeten hoitajan valmistelevan minut erikseen virtsarakon tähystykseen. Jäin makaamaan kyljelleni toivoen erektion nopeasti asettuvan. Hoitaja kuitenkin pyysi minut kääntymään selälleni ja asettamaan jalkani samanlaisiin telineisiin kuin naiset ilmeiesesti asettavat jalkansa gynekologilla. Hoitaja kertoi taas pesevänsä alapään ja ruiskuttavansa virtsaputkeen samaa puuduttavaa geelia. Hoitaja alkoi levittämään ruskeaa Betadinea koko alapään alueelle vetäen myös esinahan kokonaan alas. En voinut asialle mitään mutta erektioni voimistui uudelleen ja käytännössä penikseni seisoi täysillä. Vaikka hoitaja yritti heittää asian leikiksi todeten reaktion olevan normaalin helottivat hänen poskensa kirkkaan punaisena. Pesun jälkeen hoitaja tarttui edelleen seisovaan vehkeeseeni ja raotti peukalollaan ja etusormellaan virtsaputken päätä ja työnsi sisään pienen putkilon mistä painoi puudutusgeeliä virtasaputkeen. Tämän jälkeen hoitaja asetti peniksen päähän eräänlaisen puristimen todeten sen estävän geeliä valumasta ulos. Lopuksi hoitaja asetti päälleni vihreän leikkaussalikankaan ja veti penikseni läpi siinä olevasta reiästä. Tunsin oloni todella typeäksi, jalat levällään ja pystyssä ja penis sojotti keskellä vihreää kangasta.

Hetken päästä lääkäri palasi ja huomasi tietysti edelleen seisovan kaluni todeten, että erektiossa olevaan penikseen on tähystimen asettaminen kivuliasta. Lääkäri tarttui kuitenkin penikseen ja taivutti/venytti sen kädellään mahdollisimman suoraksi ja työnsi tähystimen varovasti virtsaputkeen. Tähystin oli onneksi uutta taipuisaa ja ohuempaa mallia. Tästä huolimatta kipu oli aika kova ja tunne erittäin epämiellyttävä. Tähystin meni lopulta läpi virtsarakon sulkijalihaksen ja lääkäri näki monitorin kautta virtsarakon sisälle. Tämän jälkeen virtsarakkoon valutettiin tähystimessä olevan onton putken kautta virtsarakko täyteen vettä mikä aiheutti valtavan paineen ja tunteen siitä, että virtsaamista ei voi enää pidättää. Tutkimus kesti 5-10 min ja lääkäri veti tähystimen ulos ja poistui pyytäen hoitajaa huolehtimaan virtsarakon tyhjentämisestä. Käytännössä tämä tarkoitti sitä että hoitaja pyysi tyhjentämään rakon tutkimuspöydän alta vetämäänsä metalliastiaan. Virtsa tuli kovalla paineella ulos ja roiskui myös hoitajan päälle jolla oli onneksi muovinen esiliina. Tämän jälkeen hoitaja totesi että hän vielä pesee ja puhdistaa alapääni Betadinesta ja geelistä. Hoitaja veti käteensä pesulapun ja kaikesta kaluni kiusaamisesta huolimatta minulla alkoi taas seisomaan. Pestäkseen terskan alueen hoitaja tarttui kaluuni vetäen taas esinahan alas ja en tiedä mikä minuun meni mutta tartuin hoitajan käteen ja liikutin sitä ylös alas ja laukesin ruiskuttamalla spermat kohti kattoa. Hoitaja vaikutti siltä ettei tiennyt huutaako apua vai ei, mutta totesi onneksi kuitenkin, että on parempi että pukeudun ja poistun tutkimushuoneesta. Naama punaisena lähdin ulos ja ilmeisesti sain rangaistuksen sillä virtsaaminen oli seuraavat kolme päivää todella kivuliasta ja virtsan joukossa oli myös verta. Kävin aikanaan kuulemassa tutkimustulokset omalta lääkäriltäni ja onneksi oikea hoitomuoto löytyi ja tarvetta ei uropolilla käyntiin ei enää ole ollut. En tiedä olisinko sinne edes kehdannut enää mennä.

4

27008

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taina

      Olipas mukava lukea välillä tuollaista...muuta kuin perus terveystarkastusjuttua. Olen ihan märkänä nyt ;) (toivon salaa että olisin ollut näkemässä)

    • pelottaa..

      oliko ihan tositarina ja itsellesi tapahtunut? Oli mielenkiintoista lukea koska olen itsemenossa kans virtsarakontähystykseen ja alko kauhustuttaan tuo peräsuoli juttu :/ Olen nuori neitonen 18 kyllä jutullasi sait minut täysin märäksi ;) vaikka samalla kauhuksuin sitä että joudun tuohon samaan tilanteeseen ;( mutta kiitoksia ;) hyvin kerroit toimenpiteestä

    • Dr. Bakerwill

      Normaalioloissa peräaukkoon ei työnnetä mitään suutinta, josta sinne ruiskutettaisiin puudutusainetta. Hoitaja/lääkäri voi levittää sinne sormella vaseliinia, geeliä ym. liukasteeksi. Mitään puudutusainetta ei sinne roiskita.

    • Tottitohtori

      "raotti peukalollaan ja etusormellaan virtsaputken päätä ja työnsi sisään pienen putkilon"

      Mitähän tämäkin tarkoittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      257
      15241
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      125
      10156
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9381
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7119
    5. 182
      6557
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      176
      6238
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5622
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      47
      4816
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      26
      1838
    10. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      151
      1707
    Aihe