Siis miksi 100% lehden ostajista joutuu maksamaan sellaisista autojutuista, jotka palvelevat vain 0,1% lukijoista?
No miettikääpäs suomalaisten autolehtien toimittajia; onhan se mukava päästä useammaksi päiväksi lämpimään maahan, asua hienossa hotellissa, syödä hienosti ja ajella eksoottisella urheiluautolla. Yleensä nämä äveriäät autovalmistajat maksavat matkakuluja. Ja lehteen pitää sitten väsätä joku juttu, että päätoimittaja päästää samanlaiselle retkelle toistekin.
Sitten voi kolumnissa ja somessa kehuskella ajaneensa Ferrarilla lämpimän rantabulevardin iltavalaistuksessa....
Siksi.
Suomessa ihmetellään miksi autolehdissä koeajetaan autoja, joihin suomalaisilla ei ole varaa.
6
110
Vastaukset
- Anonyymi
Pikeesti siksi, että 99,9% ostaa sen lehden joka tapauksessa, eikä edes halua että siellä kerrotaan yksityiskohtaisesti että miten paska se oma auto on joka tuli valituksi takaluukun litrojen perusteella.
- Anonyymi
Pitäisikö autolehtien koeajaa niitä muutaman tonnin käytettyjä randomritsoja ja tehdä niistä isoja tutkimuksia jne...? Ketähän se palvelisi?
- Anonyymi
hyvä aloitus-harva se saa ostettua edes uutta corollaa juu
- Anonyymi
TV-ohjelmissa vielä kalliimpia, Markku Alenin koeajamia ei myydä montaakaan Suomessa, omaksi huvikseen vaan ajaa.
- Anonyymi
Luovat päiväunia pikkupojille.
- Anonyymi
Aadolf setä oli tavallisen autoilijan puolella, tonnin folkkarilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1017953- 1075637
- 2784942
- 494893
- 763667
- 522887
- 632635
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222488Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292422- 422318