Kerran syksyllä ilta pimeällä kun kävelemässä metsätietä pitkin talon lähelle, näkyi taskulampun valossa joidenkin kymmenien metrien päässä 2 kirkasta pientä valoa. Ne alko leijua ylöspäin ja heiluivat ilmassa. Lähemmäs mentyä ne osoittautui aurauskepeiksi jotka oli leijunut ilmassa. Kun kävelin pois takaisin päin aurauskepeistä, ne nousivat taas ilmaan leijumaan ja kun käänsin katseen pois niistä ja aloin kävellä pois päin, olkapääni takaa tuntu kuin joku ois seisonu ja kuulu kun joku kuiskas nimeni korvaan.
Toinen oli keskellä päivää kun kävin sen autiotalon pihalla, niin kuulu jokseenkin aavemainen tömähtävä ääni talon pihalle menevän tien lammen sillan kohdalla ja talon pihalle saavuttuani jossain kohtaa kuului naisen kirkaisua muistuttava ääni.
Sitten oli myös kun erään ulkorakennuksen räystäältä alko kuulua ääntä niin kuin vesipisaroita tippuisi johonkin, vaikka oltuani sen pihalla jotain 5-10 minuuttia ei siitä mitään ääntä vielä kuulunut. Ja on siellä erikoinen tunnelmakin siinä paikassa.
Sitten oli vielä semmoinen juttu mikä tapahtui samassa kylässä, muttei saman talon lähellä, niin oli kun ollessani iltalenkillä erään metsän reunalta alkoi kuulua ääntä joka muistutti pirunviulua. Sellaisia narina ääniä jotka välillä koveni myös.
Sitä jonkin aikaa kuuntelin ja joku varmaan ois ajatellu että oksat ne vaan narahtelee tuulessa, mutta ei sillon paljo tuullutkaan ja eikä ne äänet edes kuulostanu miltään tavallisilta ääniltä, vaan tuntu että joku niitä ääniä metsässä tekee.
Kummitteleva Autiotalo: muutamia juttuja
4
403
Vastaukset
- Anonyymi
Mielikuvituksen tuotteita,metsä pitää yllättävän paljon erillaisia ääniä,puut,eläimet jne.....
- Anonyymi
Oot vaan kateellinen, Hanki elämä! kun myös estätte muita vastaamasta tähän viestiin kusipäät ihan selvästi. Tyypillistä teille, olette jo monta vuotta tehneet sitä.!
Kasvakaa edes jokseenkin aukuisiksi Narsistit. Teidän touhu S24:palstoilla on jo huomattu aikoja sitten. Narsisti hanki elämä, hanki pätevyys...! Olette niitä jotka kateellisina saatatte väittää että mitä näin sun IP:ltä mitä oot kirjottanu nettiin, et ole saavuttanut elämässäs mitään. Minä. Ja joitain muitakin samalla tavalla vainoatte. Itse te ette ole saavuttanut mitään elämässä?, kuin vaan mitä sulle jää jos alat sitä jonka jätän nyt kertomatta....
➕✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️
- Anonyymi
Täällä oli aikoinaan puu kallistunut toista puuta vasten ja aiheutti erikoisia hankausääniä jo pienelläkin tuulella.
- Anonyymi
Joo voi olla, mutta kun tuntui että joku henki, tai henget olis jotenkin vaikuttanut ääniin saaden niistä erikoisempiakin, tai vaikuttavat että narisis enemmän oudommin tms
ja kun jopa kodissanikin on joskus sillon tällön tapahtunut Paranormaaleja juttuja, kuten outojakin ääniä ja on alakerrasta kuulunu joskus askeleita vaikka olen yksin kotona ja paljon on esineitä ym vaihtanu joskus paikkaa yms ja lasinen pöytäkin räjähti aikoinaan itsestään keskellä kirkasta päivää., Muut ei täällä oikeen huomaa koska eivät usko kummituksiin.
Oli miten oli, mutta narinapaikan metsänreunalta tarttui kameran kuviin Hahmoja.
Toinen on naisen pää jolla vihreät hiukset ja aavemaiset kasvot ja toinen käsikin näkyy sormineen selvästi kuvassa. Toinen hahmo on kuin jokin mikä lie metsän henki joka katsoo suoraan kameraa kohti hymyillen ja on isompi nenä kun yleensä ihmisellä. Ihon väri molemmilla valokuviin tarttuneilla hahmoilla samaa väriä kuin ne puut, eli harmaa.
Ei mitään hailakoita hahmoja vaan yllättävän selkeitä. Ja yhteen videopätkään tarttui oudot vihreät kasvot jolla kuin jokin vaalea oksista kyhätty kruunu päässä ja silmissä outo katse. Se tosin tuntui karttelevan liikaa näkyvyyttä videolla, joten ei kauheesti näy videolla.
Ne kasvot myös näkyy kuvien ja videoiden valikossa ennen kun laitat videon pyöriin, niin siinä videoklipin kuvassa, joka on sen videon ensimmäinen frame, vaikka kun laitoin videotallennuksen päälle, sojottaa kamera ihan muualle kuin sinne mistä kasvot tarttui. Vasta myöhemmin kohdistin kameran videolla siihen mistä kasvot tarttu videolle......
Eli kun laitan ton videon pyörimään, niin kamera sojottaa heti alussa ihan toiseen suuntaan, kuin missä kasvot näkyivät videolla........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275364
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533502Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232990Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412112