Kelle oikein kuuluu Shellin liikenneympyrän reikien korjaus tiessä? Ihan järkyttävässä kunnossa tie.
Liikenneympyrän heikko kunto
Anonyymi-ap
13733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos se on shellin liikenneympyrä, kait se sille kuuluu. ST1 valitusta vetämään.
No eipä tarvitse näsäviisas olla. Etkö muka itse ole ajanut yhteenkään monttuun?
Shell ei omista tuon luokan teitä, vaan valtio. Teitä hoitaa YIT INFRA. Mene heidän nettisivulle siellä paikka mihin voi vauriot ilmoittaa. Kokemuksesta voin todeta, että tulevat nopeasti korjaamaan. Tuo kannattaisi korjata vasta kun routa sulanut. Loppupäässä ja kiireasioissa yhteys Destiaan (ent TVL) eli valtio eli tien omistaja. Sinne voi jopa soittaa. Erittäin ystävällistä henkilökuntaa. Tulivat korjaamaan heti seuraavana päivänä erään tapauksen.
Monttuja täynnä, varsinkin Kokkolan suunnasta Jyväskylään päin. Siinä kyllä rikkooo helposti autonrenkaat.
Kiitos tiedosta 😀
Lähi-Tapiolalle /Vakuutusyhtiöt näillä tienaa.
Ei auta vaikka olisi vakuutus Lähitapiolassa. Vääntävät tapauksen kuin tapauksen niin ettei tarvitse korvata. Ovat chat tekoälynsäkin laittaneet vastaamaan "irtisano sopimus", jos yrität korvaushakemusta täyttää.
Missähän on Shellin liikenneympyrä?
Ei missään, Shell ei omista.
Kyy järvellä oleva Valtateiden 13 ja 16 liikenneympyrä pinta on korjattu. Eikä tuo haittaa vaikka olisi huonommassa kunnossa silloinhan autoilijat hiljentäisivät vauhtia sillä kohtaa.
No oli tosiaan korjattu, kuin hölmöläisen tilkkutäkki. Kohta on taas samanlaine monttuympyrä.
Korjaus pitää tehdä niin että se asfaltoidaan läpi koko tien. Ensin on montut täytettävä, sitten vasta pinta. Ehkä antoivat nyt vain ensiapua.
Tuulimyllyjen viejät sen rikkoivat. Lasku sinne.