Turun kauppis ja muut KTM tai YAMK

Anonyymi-ap

Teen uuden ketjun, kun vanhat alkaa olla mahdottoman pitkiä!

Haen Turun (Pori) linjalle, onko muita hakijoita? En ollenkaan osaa sanoa pisteasiasta, kun en yhtään tiedä mitkäköhän sinne lasketaan mukaan, mutta onnea kokeilen. Myynnin LUT kesken vielä, sinne pääsin ainakin jatkoon keskiarvolla 4,4 ja tuloksia ei vielä ole tullut.
Haen varmaan muihinkin vielä, mutta en ole vielä päättänyt, mitkä laitan ja mihin järjestykseen. YAMK:lla muutamakin kiinnostava vaihtoehto.

Minne muut haki ja mitkä mahikset/keskiarvot jne? :) Laittakaa myös etusijajärjestys mikä YAMK/maisteri. Päivitän myös omani, kun olen päättänyt niin jännitetään yhdessä sitten tuloksia! Laittakaa myös tietoa heti, kun johonkin on tulokset tulleet! :)

4

568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hain 2024 tradenomin papereilla suoraan maisterivaiheeseen. Pääsin sisään. Porissa taisi silloin merkata eniten opintojen laajuus, ei keskiarvo.

      • Anonyymi

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?

        Kävin avoimessa yliopistossa 30 op edestä valitun opintosuunnan opintoja. Niissä ka 4,7 ja tein myös opparin uusiksi 5 arvosanalla. Näillä pääsin sisään Jyväskylään. Tradenomin ka oli vain 3,35, mutta sitä ei huomiota tuossa. Poriin olin tuolloin varasijalla 5. Jos olisi ollut 1 kurssi lisää, niin olisi päässyt sisään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?

        Mun pisteet Poriin oli 89 ja raja 93 vuonna 2024.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2170
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      301
      1972
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      107
      1893
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1771
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1637
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1391
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      27
      1189
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1143
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1120
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1067
    Aihe