Teen uuden ketjun, kun vanhat alkaa olla mahdottoman pitkiä!
Haen Turun (Pori) linjalle, onko muita hakijoita? En ollenkaan osaa sanoa pisteasiasta, kun en yhtään tiedä mitkäköhän sinne lasketaan mukaan, mutta onnea kokeilen. Myynnin LUT kesken vielä, sinne pääsin ainakin jatkoon keskiarvolla 4,4 ja tuloksia ei vielä ole tullut.
Haen varmaan muihinkin vielä, mutta en ole vielä päättänyt, mitkä laitan ja mihin järjestykseen. YAMK:lla muutamakin kiinnostava vaihtoehto.
Minne muut haki ja mitkä mahikset/keskiarvot jne? :) Laittakaa myös etusijajärjestys mikä YAMK/maisteri. Päivitän myös omani, kun olen päättänyt niin jännitetään yhdessä sitten tuloksia! Laittakaa myös tietoa heti, kun johonkin on tulokset tulleet! :)
Turun kauppis ja muut KTM tai YAMK
4
955
Vastaukset
- Anonyymi
Hain 2024 tradenomin papereilla suoraan maisterivaiheeseen. Pääsin sisään. Porissa taisi silloin merkata eniten opintojen laajuus, ei keskiarvo.
- Anonyymi
Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?
Kävin avoimessa yliopistossa 30 op edestä valitun opintosuunnan opintoja. Niissä ka 4,7 ja tein myös opparin uusiksi 5 arvosanalla. Näillä pääsin sisään Jyväskylään. Tradenomin ka oli vain 3,35, mutta sitä ei huomiota tuossa. Poriin olin tuolloin varasijalla 5. Jos olisi ollut 1 kurssi lisää, niin olisi päässyt sisään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?
Mun pisteet Poriin oli 89 ja raja 93 vuonna 2024.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3519483Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat885932Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3665537SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden973911Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33332Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien682885Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal752862Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52643Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72578- 1142548