Turun kauppis ja muut KTM tai YAMK

Anonyymi-ap

Teen uuden ketjun, kun vanhat alkaa olla mahdottoman pitkiä!

Haen Turun (Pori) linjalle, onko muita hakijoita? En ollenkaan osaa sanoa pisteasiasta, kun en yhtään tiedä mitkäköhän sinne lasketaan mukaan, mutta onnea kokeilen. Myynnin LUT kesken vielä, sinne pääsin ainakin jatkoon keskiarvolla 4,4 ja tuloksia ei vielä ole tullut.
Haen varmaan muihinkin vielä, mutta en ole vielä päättänyt, mitkä laitan ja mihin järjestykseen. YAMK:lla muutamakin kiinnostava vaihtoehto.

Minne muut haki ja mitkä mahikset/keskiarvot jne? :) Laittakaa myös etusijajärjestys mikä YAMK/maisteri. Päivitän myös omani, kun olen päättänyt niin jännitetään yhdessä sitten tuloksia! Laittakaa myös tietoa heti, kun johonkin on tulokset tulleet! :)

4

1111

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hain 2024 tradenomin papereilla suoraan maisterivaiheeseen. Pääsin sisään. Porissa taisi silloin merkata eniten opintojen laajuus, ei keskiarvo.

      • Anonyymi

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?

        Kävin avoimessa yliopistossa 30 op edestä valitun opintosuunnan opintoja. Niissä ka 4,7 ja tein myös opparin uusiksi 5 arvosanalla. Näillä pääsin sisään Jyväskylään. Tradenomin ka oli vain 3,35, mutta sitä ei huomiota tuossa. Poriin olin tuolloin varasijalla 5. Jos olisi ollut 1 kurssi lisää, niin olisi päässyt sisään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko sinulla jotain avoimen opintoja, joista sait lisäpisteitä vai riittikö amk:n pisteet?

        Mun pisteet Poriin oli 89 ja raja 93 vuonna 2024.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      78
      1829
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1192
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      954
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      55
      608
    10. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      561
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe