Mäkihyppypuku ongelma on helppo ratkaista

Anonyymi-ap

Määrätään, että puvun tulee olla joustava, sopivasti kiristyvä ja täysin vartalon mukainen. Väljyyttä ei saa olla missään. Kylmyyden estämiseksi sisään saa laittaa vaikka senttimetrin verran vaatetta. Mutta sama puku ulommaisena koko ajan.

5

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ongelma ratkee kun määrätään, että on hypättävä samoissa vetimissä kuin missä pujotellaan ja lasketaan syöksylaskua. Kyllä niissä tarkenee mäkhypyssäkin, kun kerran syöksyrinteessäkin.

    • Anonyymi

      Mäkihyppääjät on puettava kokovartalokondoomeihin petoksen ehkäisemiseksi.
      Naiskatsojia tulisi varmasti lajin pariin.

      • Anonyymi

        Vai saisiko naismäkihyppy toivomiaan katsojia?


    • Anonyymi

      Haaramitan mittaaminen.

      Jalkateristä roikkumaan rekkiin tai selkäkippi penkkiin tms. jalat 5 cm levälleen, polvet suorana. Jalkaterrille joku kiinnityssysteemi, kaikille sama, mitataan koko ajan et polvet suorat.

      Odotetaan pari minuuttia. Mitataan haaramitta, miehet saa siirtää kassit sivuun, mittaus tehdään esim 40 kg vakiopainoisella ohuella tangolla painovoiman avustamana. Tankoa ei saa puristaa reisillä.

      Typerää, kyllä, tarpeellista kyllä, tai laji häipyy historian kirjoihin.

      • Anonyymi

        Melkoisen katsojista tyhjiä kisamonttuja katsellen, alkaa olla aika iltaruskon laji tämä mäkihyppy. Yhdistetty kompuroi edellä jo pilkkopimeässä.
        Mutta onhan tämä hyppyasu asia sellainen joka oikesti pilaa koko lajin. Mäkihypyssä ei olla ymmärretty, että lajia ei tee kiinnostavaksi yksinomaan pitkät hypyt ja telemarkit. Alppilajeissa liikkuu rahat ja muoti-ikonit, mäkihyvpyssä voitaisiin lähinnä markkinoida sumo-asuja.
        Mikä ihmeen urheilullinen näkökulma edes on tehnyt hyppyasusta tuollaisen? Kaupallinen näkökulma se ei ainakaan ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      250
      6894
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4903
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4461
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4256
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3763
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3658
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3626
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      24
      3523
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3303
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2435
    Aihe