Mäkihyppypuku ongelma on helppo ratkaista

Anonyymi-ap

Määrätään, että puvun tulee olla joustava, sopivasti kiristyvä ja täysin vartalon mukainen. Väljyyttä ei saa olla missään. Kylmyyden estämiseksi sisään saa laittaa vaikka senttimetrin verran vaatetta. Mutta sama puku ulommaisena koko ajan.

5

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ongelma ratkee kun määrätään, että on hypättävä samoissa vetimissä kuin missä pujotellaan ja lasketaan syöksylaskua. Kyllä niissä tarkenee mäkhypyssäkin, kun kerran syöksyrinteessäkin.

    • Anonyymi

      Mäkihyppääjät on puettava kokovartalokondoomeihin petoksen ehkäisemiseksi.
      Naiskatsojia tulisi varmasti lajin pariin.

      • Anonyymi

        Vai saisiko naismäkihyppy toivomiaan katsojia?


    • Anonyymi

      Haaramitan mittaaminen.

      Jalkateristä roikkumaan rekkiin tai selkäkippi penkkiin tms. jalat 5 cm levälleen, polvet suorana. Jalkaterrille joku kiinnityssysteemi, kaikille sama, mitataan koko ajan et polvet suorat.

      Odotetaan pari minuuttia. Mitataan haaramitta, miehet saa siirtää kassit sivuun, mittaus tehdään esim 40 kg vakiopainoisella ohuella tangolla painovoiman avustamana. Tankoa ei saa puristaa reisillä.

      Typerää, kyllä, tarpeellista kyllä, tai laji häipyy historian kirjoihin.

      • Anonyymi

        Melkoisen katsojista tyhjiä kisamonttuja katsellen, alkaa olla aika iltaruskon laji tämä mäkihyppy. Yhdistetty kompuroi edellä jo pilkkopimeässä.
        Mutta onhan tämä hyppyasu asia sellainen joka oikesti pilaa koko lajin. Mäkihypyssä ei olla ymmärretty, että lajia ei tee kiinnostavaksi yksinomaan pitkät hypyt ja telemarkit. Alppilajeissa liikkuu rahat ja muoti-ikonit, mäkihyvpyssä voitaisiin lähinnä markkinoida sumo-asuja.
        Mikä ihmeen urheilullinen näkökulma edes on tehnyt hyppyasusta tuollaisen? Kaupallinen näkökulma se ei ainakaan ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5465
    2. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      39
      4651
    3. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      240
      4530
    4. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      223
      4491
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      36
      4404
    6. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      72
      4275
    7. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4212
    8. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      152
      3711
    9. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      3025
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3001
    Aihe