Mikä pieni koirarotu on sellainen, minkä turkin voi leikata / ajaa lyhyeksi ?
Tiedän sen kuulleeni, rotu sellainen jolla voi pitää pitempää turkkia mutta kerää kaikki roskat ja menee takkuun ?
Pieni koirarotu
7
211
Vastaukset
- Anonyymi
Perhoskoirat, niitä 2 rotua.
Bicconfricee, valkoinen.
Cotton de tuelar, valkoinen myös.- Anonyymi
Papillon ja Phalene nuo perhoset.
- Anonyymi
Toy ja kääpiövillakoirat myös voi leikata lyhyeksi ja turkki takkuuntuu jos ei hoida, myös bison koirat, mutta turkki ei noilla viistä maata. pitkänä. Yorkshirenterrieri, lhasa apso ja shih zu tuli mieleen, jos miettii koiraa, jonka turkki viistää maata näyttelypitkänä.
- Anonyymi
kääpiöpinseri, kaniinimäyräkoira, chihuaha, ei turkkia juuri ollenkaan
- Anonyymi
Miks et hommaa sellaista koiraa jolla ei karva kasva? Miksi hommata turkkirotu jos ei halua pitkäkarvaista?
- Anonyymi
En halua karvatonta koiraa!
Enkä trimmattavaa ( eli nypittävää), täällä päin niin huonosti aikoja kyseisen tyylin trimmaajille ja itse en pysty nyppimään.
Oikeasti haluaisin pieni kokoisen, koiran jonka yurkkiin riittää harjaaminen . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En halua karvatonta koiraa!
Enkä trimmattavaa ( eli nypittävää), täällä päin niin huonosti aikoja kyseisen tyylin trimmaajille ja itse en pysty nyppimään.
Oikeasti haluaisin pieni kokoisen, koiran jonka yurkkiin riittää harjaaminen .Pitkäkarvainen, tai lyhytkarvainen cihu, papillon, phalene... Siinä . Pieniä, joita ei tarvii trimmailla😉
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159