Miksi feministit ja feministipuolueet haluat tuoda muslimeja Suomeen?

Anonyymi-ap

Tätä olen aina ihmetellyt, että miksi punavihreät puolueet ja muut feministit, jotka kannattavat feminismiä ja naisten oikeuksia haluavat tuoda maahamme muslimeja, jotka vähät välittävät naisten oikeuksista?

31

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikset kysy pikkumateilta ja kaikilta venäläisen kirjallisuuden hahmoiltasi?

      • Anonyymi

        Koska feminismi on antikritillsyyttä.


    • Anonyymi

      Kysymys on valtataistelusta. Feministit haluavat yhteiskynnallista valtaa ja sitä saa vain ottamalla miehiltä miehinen valta pois ja tuomalla tilalle intersekventiaalinen feministinen valta.

      Toisaalta enemmistö naisista haluaa kuitenkin miehiltä seksiä. Tähän tarkoitukseen houkutteleva vaihtoehto on tuoda ulkomailta maskuliinisia sovinistimiehiä, joilla kuitenkaan ei ole seksin lisäksi mitään asemaa yhteiskunnan valtarakenteissa.

      Lisäksi feministitkin saavat naiselliselle hoivavietilleen, jonka evoluutio on kehittänyt, tyydytystä hoivaamalla näitä avuttomia mutta ah niin seksikkäitä sovinistimiehiä.

    • Anonyymi

      Oliko tuo saarna vai saako tuosta anteliaasti sanoen, perusteettomasta väitteestä keskustella?

    • Anonyymi

      Pakolaisia ei valita uskonnon perusteella. Minkään uskonnon.

      Valehtele persu lisää.

      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa. Kristityt pakolaiset eivät ole tervetulleita Suomeen.


    • Anonyymi

      Koska suomimiehet raiskaa täytyy tuoda muualta lisää raiskaajia.

    • Anonyymi

      Tätä tyhmyyttä aina uudestaan ja uudestaan ihmettelen. Ettekö KOSKAAN seuraa mitä maailmalla tapahtuu?

      Meiltä hävisivät hyväpalkkaiset tehdastyöt, automaatio vei ammattityön tarpeen, tehtaayt myytiin muualle. Jäi työttömiä, jokta eivät työllistyneet halpa-aloille, siivoukseen, raksalle, wolttikuskeiksi, pizzerian pitäjiksi. Meille tuli porukkaa muualta, osa töihin, osa sotaa pakoon kriisiaikoina.

      Huoh.
      Mutta pakko sanoa, että maahanmuuttajat esim terveydenhuollossa ovat ahkeria ja innokkaita oppimaan. Eivät valita.

      • Anonyymi

        "Ettekö KOSKAAN seuraa mitä maailmalla tapahtuu?"

        Näyttää siltä, että jos joku seuraa vaikka Venäjän uutisia, hänet katsotaan väärämieliseks? Harva varmaankin uskaltaa ottaa selvää mitä Venäjällä sanotaan. Sellaisesta on ollut juttua mediassa.


      • Anonyymi

        Ota taas pari lasia halpaa viiniä ja kuvittele lisää.


    • Anonyymi

      Ilonpitoon:

    • Anonyymi

      Feministejä kiihottaa ajatus kymmenestä muslimista häärimässä valkoisen Elovena tytön kimpussa. Siksi.

    • Anonyymi

      Mites kun sama on koko Euroopassa ja USAssa?
      On sielläkin kaikki äijät vässyköitä?

    • Anonyymi

      Joo en usko persujen syyttely politiikkaan, edes mitenkään ,,mutta se että penalla ei seiso kun Bemarin osamaksuja on vielä 17 vuotta tekee muija mieli munaa,, muilta.

    • Kun mafiapiireissä mafiosot vaikka yöllä käyvät murhaamassa ihmisiä ja sitten seuraavana päivänä menevät messuun niin sitä kutsutaan lokeroinniksi. Asioilla on omat lokeronsa. Ei ole väliä sillä kuinka ristiriidassa loherot ovat keskenään. Punavihreillä on feminismille oma lokeronsa ja mamutukselle omansa. Muslimit ovat erittäin hyviä mamuja kansallisvastaisen monikulttuuristamisen kannalta koska he sopeutuvat ja kotoutuvat Suomeen huonosti. Siitähän sitä monikulttuurisuutta syntyy kun vieraasta kulttuurista tulevat pysyvät omissa ympyröissään. Muslimimiehiltä punavihreät eivät vaadi samaa kuin suomalaisilta miehiltä. Muslimimiehet saavat pukea naisensa mustiin säkkeihin, joissa on kapeat silmäraot ja vaatia vaimoja tekemään lapsia liukuhihnalta. Jos joku persu sitä paheksuu niin se on rasismia. Sille on sit taas oma lokero kun mennään johonkin Afganistaniin muuttamaan sikäläistä kulttuuria "liberaaliksi". Omassa maassaan muslimimiehet eivät saisi kohdella vaimojaan niinkuin täällä Suomessa saavat. Vahän hassua, mutta semmoista se lokerointi on.

    • Anonyymi

      Eihän se helppo asia ole. Kunhan lapset menevät kouluun, heitä opetetaan kaikkia samalla tavalla ja sopeutuminen yhteiskuntaan on helpompaa.

      Tunnen yhden lestadiolaispariskunnan, 7 lasta, kaksi vanhinta aloitti koulun.
      En todellakaan ajatellut kysyä, miksei vaimolla ole työpaikkaa tai koulutusta.
      Kaikenlaista muuta ollaan juteltu.

      Itse olen sitä mieltä että koulutus ja ammatti on naiselle tärkeä ja tuo vapautta elämän varrella. Pakko sanoa, että on kulttuurieroja, kun maahanmuuttajavaimo kertoo säälivänsä suomalaista naista, joka hoitaa kodin ja lapset ja käy kokopäivätöissä. Lapsethan siitä kärsivät.

      Ei kai me kulttuuria voida muuttaa, mutta kaikille olisi hyvä tarjota mahdollisuuksia ja vaihtoehtoja. Etenkin kun islamilaisen kulttuuri pahimmillaan sortaa naista. Voi jäädä ihan tyhjän päälle, kun mies ottaa toisen vaimon.

      • Anonyymi

        "Ei kai me kulttuuria voida muuttaa"

        Muutetaanko se sitten jonkun uuden poliittisen muutoksen myötä, esim. jos eduskuntaan pääsisi enemmän islamisteja? Voiko Suomesta tehdä mikä hyvänsä toista kulttuuria edustava?
        Ennemmin pitäisi ottaa parhaat kohdat kaikista kulttuureista, ja soveltaa niitä Suomen mukaisiksi.


    • Anonyymi

      Kuka ministeri sanoikaan, että niitä pitäis saada lisää Suomeen, ja että tulevat olemaan oikeita kullanmuruja?
      Näyttää siltä, että tietyt henkilöt on jääneet tiettyyn poliittiseen agendaan. Stubbi väitti, että Ruotsi on turvallinen maa.
      ”Ruotsi on maahanmuuttajaystävällinen, kansainvälinen ja liberaali, ja yksi maailman rikkaimmista ja turvallisimmista maista maailmassa”.

      "Nyt on tärkeintä antaa Ukrainalle aseita ja ammuksia niin paljon kuin mahdollista, jotta he voivat puolustaa itseään. On Ukrainasta kiinni, miten he niitä käyttävät... Mahdollisuus on tietysti se, että Ukraina voittaa sodan... Meidän pitää tottua siihen (hyväksyä Ukrainan sotarikokset ja terrori), että Ukrainan tulee käyttää kaikki keinot siihen, että he voittavat tämän sodan.”

      Näyttää siltä, että hän toistaa vain joidenkin muiden mielipiteitä.

    • Anonyymi

      He nauttivat suomalaisten naisten pelosta ja ahdingosta.

    • "WANNABE-MUSLIMEJA"!!!

    • Anonyymi

      Se on woke joten muslimeilla on paremmat pisteet.

      • Anonyymi

        Woke on silkkaa antikristillisyyttä. Mikä tahansa käy, kunhan se on antikritillistä, ja sivumennen sanoen, antisemitististä.


    • Anonyymi

      Siksi koska heillä on liian vahva hoivavietti! Kuvittelevat että muslimimiehet muuttuvat kilteiksi ja naista kunnioittavaksi kun tarpeeksi hyysää.
      Hyväksikäyttäjiä ne äijät on. Akka liekaan ja itse huvittelemaan suomalaisten hutsujen kanssa.

      • Anonyymi

        Juuri niin. Kun rakastan tarpeeksi muslimi muuttuu muuksi. Ei muutu.


    • Anonyymi

      Nainenenhan on tehty miestä palvelemaan ja kuritettavaksi jos miehellä huono päivä. Siksi halutaan Suomeen muslimeja koska nämä osaavat sen homman.

      • Anonyymi

        Sulla taitaa olla kova halu?
        Itse en ole tuntenut ketään suomalaista, joka olisi voinut vaikuttaa maailman kriiseihin, huonoihin oloihin muissa maissa tai pakolaisten tulvaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sulla taitaa olla kova halu?
        Itse en ole tuntenut ketään suomalaista, joka olisi voinut vaikuttaa maailman kriiseihin, huonoihin oloihin muissa maissa tai pakolaisten tulvaan.

        Ajattelitko maahanmuuton vähentävän köyhiä. Olet väärässä.
        https://www.youtube.com/watch?v=H-CqJYzDSI8


    • Anonyymi

      Kuinka olet päätynyt tuollaiseen? Oletko havainnostasi aivan varma?

    • Anonyymi

      Feminismi on pimeä aate

    • Anonyymi

      Naisten äänillä tästä tulee muslimimaa aikanaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      242
      10676
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      127
      6873
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      6584
    4. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      94
      5494
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4780
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      4074
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3414
    8. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      3358
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      3315
    10. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      3083
    Aihe