Miksi tapahtumat surkastuu ja kutistuu joka vuosi kertoimella?

Anonyymi-ap

Lahden kivimessut Jokimaalla 15-16.2025 oli totaalinen pettymys! Koskaan en jatkossa mene ellei se tule messuhalille kuten hyvinä aikoina ja esilletuojia olisi enemmän kuin kourallinen samoineen kivineet mitä viimeksi.
Samoja myllytettyjä pikkukiviä 2-5€/kpl kaikilla myynnissä ja riipukset kuin suoraan Temusta hankittuja mutta min. 10x hinnalla ja eivät itse tehtyjä joka tapauksessa olleet.

Etsin omat kiveni kunhan lämmin saapuu suomeen ja työstän omat riipukseni ja korut niistä!

2

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naapurimaassa Virossa maailmantähtiä. Suomeen eivät tule. Kertoo Suomen johtamisen heikkoutta. Viro ymmärtää bisneksen päälle Suomi verottaa kaiken kkonkurssiin, että rikkaille saatais lisääverohelpotuksia.

    • Anonyymi

      Mitä täällä valitat,helpottaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      116
      10682
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      130
      4271
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      117
      4030
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      443
      3879
    5. 61
      3556
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2806
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2346
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2009
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1592
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      8
      1439
    Aihe