Samsung Galaxy Book 15,6 Win 11 / ongelma äänien toistamisessa

Anonyymi-ap

Voisiko joku tietävä vihjata mitä kannattaisi tehdä seuraavassa tilanteessa:
Kaksi viikkoa sitten ostettu laite, josta pari päivää sitten hävisi äänentoisto. Kävin läpi kaikki ääniasetukset, mutta vikaa en löytänyt. Lisäksi win diagnostiikka etsi vikaa, eikä löytänyt.
Mielelläni pitäisin laitteen, vaikka palautusaika ei ole mennyt umpeen. Aikaisempi Samsung läppäri toimi moitteettomasti kahdeksan vuotta.
Huoltoon voisi kai kiikuttaa masiinan, mutta kalastelen tässä vielä jotain vihjettä, jolla voisin yrittää taikoa äänet takaisin, koska suoratoiston seuranta ei maistu miltään ilman ääniä. Kiitos kun luit pikku murheistani! Lumikki

8

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vika ei ole läppärissä, VAAN WINDOWISSA

    • Anonyymi

      Asenna äänipiirin ajuri uudestaan

      • Anonyymi

        Win diagnosointi ehdotti tätä, ja kysyi voiko asentaa sen puolestani. Annoin luvan, mutta asentaminen ei onnistunut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Win diagnosointi ehdotti tätä, ja kysyi voiko asentaa sen puolestani. Annoin luvan, mutta asentaminen ei onnistunut.

        Niin. Mikäpä onnistuisi, Windowsissa.


    • Anonyymi

      Kokeile onko kuulokkeilla sama juttu. Jos ei kuulu kuulokkeilla eikä kaiuttimista niin epäilen äänikorttia.

      • Anonyymi

        Minulla on Applen laitteita muut (mobiili, kuulokkeet ja Padi), joten vielä ei ole Samsungin kuulokkeita.


    • Anonyymi

      Kiitos kaikista kommenteista! Syykin äänettömyyteen selvisi, sillä minulla oli jokin päivitys asentamatta.

    • Anonyymi

      W11 sekoilee mullakin kokoajan!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe