Viranomainen paljastaa yksityiskohtia härskistä taksikuskien huijausvyyhdistä: ”Pelottava yhtälö”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011094372.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011094372.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kaikkien äly ei vain riitä ajokortin saamiseen. Pitäisikö koetta helpottaa?
Miten minä olisin syyllinen tohon sotkuun?
Kielitaidottomat sairaanhoitajat seuraavana. Silmätippoja laitettu juomaan ja muuta sekavaa. Kuka näistä rahaa saa tänne kun kuskattu ammattitaidotonta porukkaa muka työvoimapulaan.
Kyllä täällä on kepulikonstein yritettävä tienata moni väriin katsomatta.
Syrjintää kyllä harrastetaan mutta ei sen ulkomaalaisen puolesta mutta sen suomalaisen puolesta ulkomaalta tuleville kaikki tuet ja asunnot mutta se suomalainen ei tukia!
Parisataa + työtöntä omasta takaa.
Tuhatta mutta silti kaikille jotka tulevat rajojen yli tuet tottakai eikä 4 työpaikkaa tarvi hakea kun vain kaikki tuet hammashuoltoa myten kiireellisenä.
Hallitus liian runsaskätinen. Miksi noiden pitää kaikkien tukien lisäksi vielä taksiakin ajella.
Sanopa se täällä omat kansalaiset kusessa kun työnantajat ei palkkaa ja te toimisto riistää mistä vain voi ei tilillä olla eurokaan.
Kysy edellisetä hallitukselta.
Kukaan ei ota pitkäaikaistyötöntöntä töihin. Ainoa ratkaisu olisi valtion ja kuntien työllistää nämä.
Sipilän hallituksen syy.
Oliko tuo taksi homma yllätys? Ei siinä taksi yrittäjiä paljon kuunneltu kun berner nistä lienee käskyn saanut ettei taas ek.
Ei muutako te haukkuu laiskaksi työnhakijaksi tavan työttömän suomalaisen jota yritykset palkkaa ja näille rajantakaa rikkaudeksi kuinka rikastaa suomea kieltä osaamattomia.
Kysy Purralta miksi on edelleen niin runsaskätinen näille.
Pitkäaikaistyöttömät tulisi valtion ja kuntien koittaa työllistää järkevästi, kun ei niitä muualle huolita. Uskokaa jo.
Halleluujaan olen uskossa
Sitten tänne niitä kielitaidottomia raahata hampaat on näillä valkoiset varon maksajien piikkiin ja muu terveyshuolto. Täällä suomalaiset rampana +40v ja yritykset palkkaa enää.
Ne ovat jo virastoissa. Kela, poliisi yms Kymmeniä tuhansia turhakkeita istuu toimistoissaan mukatekevinä. Vaikeuttavat ihmiseloa, kun ei muutakaan työtä ole ja ei ihan viitsi sillä palkalla vain istuskella.
Olen uskossa hallelujaa voin hyvin nyt usko jumalalle.
Julkisen puolen tulisi pyrkiä työllistää pitkäaikaistyttömien armeija. Muuta vaihtoehtoa ei ole tälle yhäti kasvavalle "armeijalle".
Lisää hallitus vain hamuaa maahanmuuttajia kuka tämän kaiken maksaa joutuuko tavan kansalainen sillan alle asumaan kun maahanmuuttajat asuu kelan kämpissä?
Ja täydellä ylläpidolla kieltä ei ymmäretä tai osata ja samalla suomalainen on roskaa.
Noin se taitaa mennä jos sen orjapalkan työnantajan palkoissa ole.
Ehei me täällä teitä työllistetä kun muualta saa halvemmalla ja jos uutisiin päästään ni te teette te toimiston johdolla sitä 9e päivää terv ek.
Ei työllistetäkään. Ainoa mahdollisuus olisi julkinen puoli jos voisi jonkun pyörän uudelleen keksiä.
Tuoet tippuu jos 9e tunti sovi ek näin määrää ja kun olet kansalainen toki muille maahanmuuttajille sovellamme muuta asunnot terveyshuollon hammashuollon ja päivittäiset tavarat mutta EMME suomen kansalaisille heh heh.
Purra ei ole hoitanut lupauksiaan.
No mitä te edellinen hallitus herran jumala.
Herran jumala te olette nyt hallituksessa, tehkää jotain.
Ottaakko taxi vai mennäkkö bernerillä.
Siinäpä kysymys.