Mikä olisi hyvä katu Elokapinalle HML?
Elokapinaa Hml
32
519
Vastaukset
- Anonyymi
Vanajan yli menevät sillat olis ihan ok.
- Anonyymi
Tosiaan kekkosen-paasikiven linja on ainoa järkevä vaihtoehto, sieltä pellehyppyjä kokoomuksen paita päällä punainen pallero nenässä, kovasti huutaen:
"ME KOKOOMUKSESSA EI OLLA MITÄÄN KEKKOSIA EIKÄ PAASIKIVIÄ"
- Anonyymi
Välipellontie. Tuolla haitta ja vaikuttavuus on suurin mahdollinen.
- Anonyymi
Patukkamies tulossa paikalle anarkistit varokaa tai saatte patukkaa!
- Anonyymi
snickers vai mars?
- Anonyymi
Ei Patukkamies osallistu(nut) elokapinaan. Mopojonnet kuriin vaan.
- Anonyymi
Elokapinat on suuren maailman meininkiä. Pysytään me vaan pikkukaupungin tylsyydessä.
- Anonyymi
Kapinoikaa te vaan elonne puolusta, mutta kokoomus marssittaa teidät viimeiselle marssillenne, ja karkulaiset ammutaan taistelumoraalin ylläpitämiseksi.
- Anonyymi
Pimeässä moottoritielle, yksi kerrallaan, mustissa vaatteissa, pohjoisen puolelle Goodmanin jälkeen
- Anonyymi
Kauppakeskus Linna. Sinne. Pimeää kuin Hämylinnassa, ja Poliisin maijakin on jo paikalla. Sitä paitsi, Hiiret tulevat.
- Anonyymi
Nämä eloapinat ovat mammantyttöjä ja poikia, kiusattuja.
- Anonyymi
Aivopestyn vanhuksen vikinät on kuin suloisinta musiikkia.
- Anonyymi
TURMIONTIE PAROLASSA
- Anonyymi
Karanojantie 145 on oikea osoite Elokapinalle ja siitä suoraan sisään vaakatoiminnon kautta!
- Anonyymi
Ei ole vaakaa enää, ennakkoon ilmoittamalla oikeaa ohituskaistaa sisään ja lavalle
- Anonyymi
siis Elokapinan aktiivit oikeaa kaistaa sisään ja siitä alueelle nimeltä Ongelmajätteet
- Anonyymi
On sellanen muuan tie tääl korvessa - metsäkorven tie ! Se olisi oikein hyvä ,kaukana sanoisinko ns. siviilisaatioista, siel saisivat maata vaik ,pitempiäkin aikoja ,ja korpimaa tykkäisi jopa asiaa seuranneesta "lannoitteista" luomua pitäisi olla käsittääkseni ,korpit korkeintaan ym M.ELÄIMET IHMETTELISIVÄT JA EHKÄPÄ HÄIRIINTYISIVÄTKIN TILANTEESTA,ET MITÄ MUTAATIOITA SYNTYNYT TÄNNE!
- Anonyymi
Miksi et halua pelastaa maapalloa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi et halua pelastaa maapalloa.
Miksi te pikkukusipäät ette halua pelastaa maapalloa? Ei se täältä käsin onnistu. Menkäähän tuonne eturintamaan, siellä lähtee taivaalle (ilmakehään) vuorokaudessa se, mitä täällä kertyy parissa vuodessa, Intia, Pakistan, Kiina. Oletteko pikkukusipäät näistä tietoisia?
Ai, ette vai? Olisiko kuitenkin todellinen syy, että olette suuria pelkureita? On, se on syy. Eikö äippä ja iskä ole opettanut, kuinka yhteiskunnassa toimitaan? Käys kysäsees sieltä kulmakuppilan hämyisestä pöydästä niiltä, mikäli ovat vielä tolkuissaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi te pikkukusipäät ette halua pelastaa maapalloa? Ei se täältä käsin onnistu. Menkäähän tuonne eturintamaan, siellä lähtee taivaalle (ilmakehään) vuorokaudessa se, mitä täällä kertyy parissa vuodessa, Intia, Pakistan, Kiina. Oletteko pikkukusipäät näistä tietoisia?
Ai, ette vai? Olisiko kuitenkin todellinen syy, että olette suuria pelkureita? On, se on syy. Eikö äippä ja iskä ole opettanut, kuinka yhteiskunnassa toimitaan? Käys kysäsees sieltä kulmakuppilan hämyisestä pöydästä niiltä, mikäli ovat vielä tolkuissaan.Naama kii tai me leikataan sun eläkkees nollaan.
- Anonyymi
Elokapina voisi mennä sinne karanojan levikkeelle missä kesäisin homot käy hässimässä pusikoissa.
- Anonyymi
Kerrotko tarkan sijainnin kun kerran sen hyvin tiedät.
- Anonyymi
koko elokapina on, iso vitsi. ei maapalloa pelasteta hämptonissa. ja saa tulla tänne kapinoimaan. mutta pitää sitten muistaa, täällä voi saada isän kädestä , ja se voi sit tuntua pitkään. siis ihan turhakkeita koko sakki.
- Anonyymi
Voi tuntua pitkään kun otat väkivallasta tuomion ja saippua putoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi tuntua pitkään kun otat väkivallasta tuomion ja saippua putoo.
En käy pesulla, että ei hätää.
- Anonyymi
Siinä rautatieaseman kupeessa. Siinä on sellaset metalliset kiskot tienä. Suosittelen.
- Anonyymi
Voisitko deme mennä vahtimaan vaikka jotain kiellettyä ajosuuntaa ettei kukaan vaan aja varsinkaan mopolla.
- Anonyymi
Vieläkös reska on lämmitetty eikä olisi liikenteelle haittaa !
- Anonyymi
Elokapinalle paras osoite on Pikku-parolantie 7.
- Anonyymi
Eli kapina menkää Suomenlahdelle pysäyttämään saastuttavat varjo laivaston alukset kun muut ei pysty siihen
- Anonyymi
Mitens ne saastuttaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitens ne saastuttaa?
Se on taas ihan eri kapina
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1453925Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso93362Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai462923Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122842Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1422503- 502154
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist161368"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For991345Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631294Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 801156