Kesätansseissa tarjontaa. liikaakin?

Anonyymi-ap

Viime kesä ja tämä talvikin on ollut järkkäreille hyvää aikaa. Siksikö avataan vanhoja pikkulavoja ja joitain uusiakin mestoja on perustettu? Monessa pikkupaikassa, jossa on ollut kesässä 1-2 tanssit niin nyt ilmoitellaan 8-10 tilaisuudesta, osa jopa ihan syyskuulle asti. Ja osassa aika nimekästäkin esiintyjää. Tiistait ja torstait ovat suosiossa, ei niinkään se entinen "pikkulauantai" eli keskiviikko.

Ei näihin kaikkiin kyllä väkeä riitä, väki käy kerran kääntymässä, jos avajaisissa on huippuesiintyjä. Sen jälkeen on hiljaisempaa ja viimeiset tanssit jäävät järjestämättä.

Mutta toivottavasti olen taas tapani mukaan väärässä.....

13

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trendi näyttää olevan nyt tanssienjärjestäminen vähän siellä sun täällä.
      Syksyyn mennessä osa lopetetaan varmasti kannattamattomina.
      Jäljelle jää vain velat.

    • Anonyymi

      Itse ja moni muu ei avajaisruuhkiin halua mennä. Koko kesä on tarjolla tansseja. Sieltä on hyvä valikoida omat tanssinsa.

    • Anonyymi

      Kun väki vähenee niin pidot paranee!

      • Anonyymi

        Ja hinnat kohoaa! Kumpi tarkemmin ajateltuna tuli ensin hinnan korotus vaiko väen vähennys?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja hinnat kohoaa! Kumpi tarkemmin ajateltuna tuli ensin hinnan korotus vaiko väen vähennys?

        Kokonaisvaltainen tanssilokemus voidaan tarjota ainoastaan rajoitetulle määrälle tanssiyleisöä, jonka määrää on tämän johdosta ollut pakko säädellä hinnankorotuksin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokonaisvaltainen tanssilokemus voidaan tarjota ainoastaan rajoitetulle määrälle tanssiyleisöä, jonka määrää on tämän johdosta ollut pakko säädellä hinnankorotuksin.

        Tanssilavoilta peräisin olevaa dynaamista hinnoittelua käytetään nykyään esmes sm-liigan yleisömäärien rajoittamiseen sekä joittenkin ulkomaisten artistien yleisömäärien hillintään sekä em- ja mm-kisayleisömäärien hallintaan.

        Etenkin ulkomaisten artistien yleisömäärien hillinnässä dynaaminen hinnoittelu on silloin tällöin toiminut odotetulla tavalla. Mutta jo mm-tasolla tapahtuman järjestäjät ovat useammin kuin kerran jälkeenpäin todenneet, että enemmän oltaisiin tienattu, jos oltais peruttu koko kisat. Dynaamisen hinnoittelun keksijät elikäs keksijät ovat sensijaan erittäin tyytyväisiä dynaamisen eli kerta toisensa jälkeen entistä korkeamman hinnoittelun heille tuomiin uusiin, entistä väljempiin tanssitiloihin.


      • Anonyymi

        Tuossa ei ole edes kaikki, vain isompia.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sota alkaa muutaman vuoden päästä ja sitten tulee tanssikielto.

      • Anonyymi

        Ei tule tapahtumaan nimittäin rintamalla mukanakanniskeltavien bluetootkajareitten ansiosta lotat ja jääkärit pystyvät järjestämään tansseja vielä enemmän, koska ainakaan etulinjan läheisyyteenkään teoston tarkastajat eivät ehkä tule ns vaivautumaan. Ja koska lottia ei tule riittämään kaikille halukkaille, lähtee jo alunperinkin kahden miehen välinen tanssi, argentiinalainen tango viimeinkin kukoistukseen. Sanokoot argentiinalaisen tangon nykyiset ja tulevat arvostelijat mitä tahansa nimittäin jo konekiväärikomppanian X miehet tanssivat keskenään etulinjassa säkkijärven polkkaa heti kranujen lakattua laulamasta asemissa.


    • Anonyymi

      Pudotuspeli alkaa

    • Anonyymi

      Kisarantakin avaa !!
      Pääsee kunnon perjantai tansseihin ja kesemmällä toivottavasti muinakin iltoina.
      http://kisaranta.fi/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3497
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2654
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      79
      2482
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2358
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2297
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1833
    7. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      213
      1763
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1729
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1403
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1370
    Aihe