Hyvä niin. Nämä 2 luokkalaiset kulkee paremmin kuin entinen A-ryhmä.
Jospa sen myötä tulisi isää tehtaita mukaan, ja vaihtuisi nuo kuluneet naamat.
Wrc rallisarja on saannut taas päätöksen.
12
362
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on vain huhu. Eiköhän lopu koko sarja.
- Anonyymi
Ei enää edes huhu.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei enää edes huhu.....
Jep, Hyundaikin lopettaa(?) joten jäljelle jäis foortti ja toi ota (kun et muutakaan saa).
Uusilla säännöillä halvemmiksi ja pitkäksi aikaa lukituksi. Ennen ajoi rallin voitosta pitkälti toistakymmentä autokuntaa niin tehdas- kuin yksityistalleja usealla eri automerkillä. Sen haluaisin takaisin historiasta niin kuskinpaikkojakin avautuisi ihan eri tavalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, Hyundaikin lopettaa(?) joten jäljelle jäis foortti ja toi ota (kun et muutakaan saa).
Uusilla säännöillä halvemmiksi ja pitkäksi aikaa lukituksi. Ennen ajoi rallin voitosta pitkälti toistakymmentä autokuntaa niin tehdas- kuin yksityistalleja usealla eri automerkillä. Sen haluaisin takaisin historiasta niin kuskinpaikkojakin avautuisi ihan eri tavalla.Kyllä pääluokan pitääkin olla kallista ja HI TECkkiä niinkuin formula ykkösissäkin... laji taitaa olla tiensä päässä MM-tasolla! Ratalajit kiinnostaa autonvalmistajia enemmän ....parempi näkyvyys.....?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä pääluokan pitääkin olla kallista ja HI TECkkiä niinkuin formula ykkösissäkin... laji taitaa olla tiensä päässä MM-tasolla! Ratalajit kiinnostaa autonvalmistajia enemmän ....parempi näkyvyys.....?
Viittiikö joku kattoo jotain ympyränkiertoa? Kyllä ralli on kuningaslaji vaikka mitkä merkit jotain ratoja kiertäisi millä tehtaan tuella tahansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viittiikö joku kattoo jotain ympyränkiertoa? Kyllä ralli on kuningaslaji vaikka mitkä merkit jotain ratoja kiertäisi millä tehtaan tuella tahansa.
Mutta ralli ei kiinnosta autotehtaita. Eikä paljon enää katsojiakaan.
- Anonyymi
Ei nopeudella niin väliä. A-ryhmäläiset olivat sata kertaa näyttävämpiä kuin nykyiset Rally1-autot.
- Anonyymi
Aika kultaa muistot....!🤣🤣🤣
- Anonyymi
Rally 2 tulee pääluokaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rally 2 tulee pääluokaksi.
Rally4 tulee pääluokaksi.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rally4 tulee pääluokaksi.....
HaMu tulee pääluokaksi ja F cup lisäluokaksi. Olis toppahousuilla taas mistä kitistä.
- Anonyymi
MM-ralli on tuulipuvuille, F-Cup, Historic ja Hamu lajiniiloille, SM-ralli molemmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251734
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331028