liian vanha?

Onko tää normaalia yli 30-vuotiaalle,että on iskenyt hamsukuume?Tosin mun 7-vuotias tyttönikin on sen kuumeen kourissa.Me ostetaan elokuussa venäjänkääpiöhamsteri.Olisko Hämeenlinnan lähellä kasvattajaa?
3259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitatko roborovskia. Jos otat sen niin se ei oo sylilemmikki.

Äänestä

Tuolla on kasvattaja lista, katsoppa löytyykö sieltä! =o) Kääpiölle kannattaa hankkia sitten terraario, koska ne haluaa kaivaa ja häkin pohjalle saa aika vähän puruja! =)

http://www.hamsteriyhdistys.net/

Äänestä
  • Itse kasvatan vkh talvikoita nimettömästi(eli en ole vielä saanut kasvattajanimeä). Ovat todella ihania lemmikeitä, suloisia suurine nappisilmineen=) Meidän sivuilla voi käydä tutustumassa http://murmelit.cjb.net

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hellu kirjoitti:

Onko tää normaalia yli 30-vuotiaalle,että on iskenyt hamsukuume?Tosin mun 7-vuotias tyttönikin on sen kuumeen kourissa.Me ostetaan elokuussa venäjänkääpiöhamsteri.Olisko Hämeenlinnan lähellä kasvattajaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu