Moikka, tässä vaan mietiskelin onko mahdollista että, kuukautiset nostaa korkean kuumeen? Oon 15 v ja ollu just normaalisti kyllä kipeenä, mutta juuri kun menkat alkoi niin kuume nousee vaikka olisikin laskenut jo ajat sitten. Mulla on aina ollu tosi runsaat menkat ja muutenkin aina niin huono ja paha olo silloin, niin mietin tässä vaan, että olisiko niillä jotain yhteistä mikä saisi aikaan tälläisen kuumeen.
Ps. Vettä ja mehua oon juonut tosi tosi paljon joten senkään ei kaiketi paljoon pitäisi kuumeen nousuun vaikuttaa. :(
Kuume ja kuukautiset
4
354
Vastaukset
- Anonyymi
Kerroit, että olet ollut just kipeänä. Voihan sekin olla, että tauti on tullut takaisin, ei voi koskaan tietää. Oliko sulla flunssa, tai jotain muuta ?
Kannattaa seurata tilannetta.
Jos kuumetta on, niin juominen tekee vain hyvää. Se, että on juonut mehua ja vettä, ei pitäisi olla yhteydessä kuumeen nousuun tai sairastamiseen muuten.
En oikein osaa yhdistää kuumeen nousua menkkoihin, jos niin ei ole esim. aiemmin käynyt.- Anonyymi
Joo mulla on just ollu flunssa, mutta kiitos vastauksesta. :)
- Anonyymi
Menkat ei nosta korkeaa kuumetta. Kuumeen syy on muualla.
- Anonyymi00005
Niin no jos on kuukautiset ja flunssa samaan aikaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931707Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945
- 27909