Jos haluat älypuhelinten kiellettävän kommentoi alle!

Anonyymi-ap

Hyvät suomalaiset ja älypuhelinten vihaajat, tämä on aihe, joka huolettaa minua ja teitä. Älypuhelimet ovat suuri uhka tälle maalle ja asialle on tehtävä jotain välittömästi. Niin sanotut ''äly''puhelimet ovat saaneet liikaa valtaa tässä maassa ja tekevät ihmisistä kuin eläviä zombeja. Nämä perkeleen laitteet vievät ihmisten aikaa todellisesta elämästä ja levittävät lies mitä mielisairauksia perkeleen sosiaalisen median kautta. Sosiaalinen media on aivosyöpää aiheuttava asia, joka pitäisi myös poistaa välittömästi! Tämä vie kaikkien aikaa todellisesta elämästä ja aiheuttaa vakavaa masennusta ihmisille. Ja tekoäly, luuletko että tämäkään on hyväksi ihmiskunnalle?! Tekoäly on myös aivan valtava suuri uhka koko maapallolle, joka vie ihmisen ajattelua. Tämän avulla voi myös huijata kokeissa, niin onko hyvä, ONKO HYVÄ?! Nämä kaikki perkeleen asiat vievät ihmiset todellisesta elämästä pois! OTTAKAA NE KUNNON NOKIA MATKAPUHELIMET KÄYTTÖÖN JA HEITTÄKÄÄ KAIKKI VITUN ÄLYPUHELIMET VITTUUN JOS OLET SAANUT MASENNUKSEN SOSIAALISEN MEDIAN KAUTTA tai jos/kun muuten koet sen käytön ihan perkeleen epämukavaksi! EI KÄNNYKKÄÄ!!! EI SOSIAALISTA MEDIAA!!! EI TEKOÄLYÄ!!! Ja lisäksi, älypuhelinten valmistus tuhlaa liikaa luonnonvaroja tässä maapallossa, esimerkiksi yhden perkeleen älypuhelimen valmistukseen menee YLI 30 ERI METALLIA ja tuottavat aivan mielettömän paljon jätettä. Älypuhelimet ovat jo itsestään vakava asia ja niiden tuotanto perkele vielä vaan pahentaa sitä! Ennen lapset ja nuoret olivat ulkona ja tekivät kunnolle ja mielelle hyödyllisiä asioita, KUN TAAS NYKYÄÄN LAPSET, NUORET JA MYÖSKIN AIKUISET TÖÖLÖTTÄVÄT SITÄ PERKELEEN LAITETTA NISKA VINONA ILMAN TEKEMÄTTÄ MITÄÄN! MIELISAIRAUDETKIN LISÄÄNTYY NÄIDEN PERKELEEN LAITTEIDEN JA SOSIAALISEN MEDIAN TAKIA! ASIALLE ON TEHTÄVÄ JOTAIN, NÄMÄ PITÄISI KIELTÄÄ! KÄNNYKÄT, SOSIAALINEN MEDIA, JA TEKOÄLY POIS!!!!!!!

8

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisit vaikka lopettaa tuon idioottimaisen lässytyksen.

      • Anonyymi

        Etkö pystynyt parempaan. Aloittaja puhuu asiaa.


    • Anonyymi

      Älypuhelimet surkastuttaa aivot. Kohta rusinan kokoiset.

    • Anonyymi

      Kyllä, pitäisi kieltää yhtä lailla kuin lapsilta, myös näiltä 30 - 50 -vuotiailta aikuisilta, jotka istuvat katse kiinni puhelimessa huoltoasemilla ym. ravintoloissa, koko perhe ei puhu toisilleen 30 minuuttiin sanaakaan kun kaikki vain tuijottavat näyttöä... Oksettavan näköistä.

      • Anonyymi

        Olen jo kauan miettinyt hylkääväni "älypuhelimen". Eihän se yhtään älykäs ole vaan sitä on koko ajan sormella tökkien ohjattava haluttu toiminto tekemään. Lisäksi se häiriköi omapäisillä esityksillä. Aina pitää olla hyväksymässä jotakin, päivittämässä.... ja kallista on.

        Tässäkö pelastus: https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/1fa11bcb-72a4-4a65-a768-d65d41c62625


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen jo kauan miettinyt hylkääväni "älypuhelimen". Eihän se yhtään älykäs ole vaan sitä on koko ajan sormella tökkien ohjattava haluttu toiminto tekemään. Lisäksi se häiriköi omapäisillä esityksillä. Aina pitää olla hyväksymässä jotakin, päivittämässä.... ja kallista on.

        Tässäkö pelastus: https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/1fa11bcb-72a4-4a65-a768-d65d41c62625

        Minä luovuin jo aikoja sitten. Nyt jälleen pieni edullinen Nokia. Jo taskusta ottaessa saa lukituksen auki katsomatta ja sitten valikkoon sitten vaikka viestit tai hakee numeron. Muuta ei tarvitse.
        Ei mitään homohiplailua sen näytön kanssa sormi ojossa kuin prrrseestä juuri esiin vedetty.


    • Anonyymi

      Sairas mies.

    • Anonyymi

      Ehdottomasti nämä pirun keksinnöt pitää kieltää. Itselläni on Samsung S24 Ultra. Se tekee ihmisestä orjan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3507
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2664
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      79
      2492
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2358
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2297
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1833
    7. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      219
      1801
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1739
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1411
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1370
    Aihe