Hyvät suomalaiset ja älypuhelinten vihaajat, tämä on aihe, joka huolettaa minua ja teitä. Älypuhelim

Anonyymi-ap

Hyvät suomalaiset ja älypuhelinten vihaajat, tämä on aihe, joka huolettaa minua ja teitä. Älypuhelimet ovat suuri uhka tälle maalle ja asialle on tehtävä jotain välittömästi. Niin sanotut ''äly''puhelimet ovat saaneet liikaa valtaa tässä maassa ja tekevät ihmisistä kuin eläviä zombeja. Nämä perkeleen laitteet vievät ihmisten aikaa todellisesta elämästä ja levittävät lies mitä mielisairauksia perkeleen sosiaalisen median kautta. Sosiaalinen media on aivosyöpää aiheuttava asia, joka pitäisi myös poistaa välittömästi! Tämä vie kaikkien aikaa todellisesta elämästä ja aiheuttaa vakavaa masennusta ihmisille. Ja tekoäly, luuletko että tämäkään on hyväksi ihmiskunnalle?! Tekoäly on myös aivan valtava suuri uhka koko maapallolle, joka vie ihmisen ajattelua. Tämän avulla voi myös huijata kokeissa, niin onko hyvä, ONKO HYVÄ?! Nämä kaikki perkeleen asiat vievät ihmiset todellisesta elämästä pois! OTTAKAA NE KUNNON NOKIA MATKAPUHELIMET KÄYTTÖÖN JA HEITTÄKÄÄ KAIKKI VITUN ÄLYPUHELIMET VITTUUN JOS OLET SAANUT MASENNUKSEN SOSIAALISEN MEDIAN KAUTTA tai jos/kun muuten koet sen käytön ihan perkeleen epämukavaksi! EI KÄNNYKKÄÄ!!! EI SOSIAALISTA MEDIAA!!! EI TEKOÄLYÄ!!! Ja lisäksi, älypuhelinten valmistus tuhlaa liikaa luonnonvaroja tässä maapallossa, esimerkiksi yhden perkeleen älypuhelimen valmistukseen menee YLI 30 ERI METALLIA ja tuottavat aivan mielettömän paljon jätettä. Älypuhelimet ovat jo itsestään vakava asia ja niiden tuotanto perkele vielä vaan pahentaa sitä! Ennen lapset ja nuoret olivat ulkona ja tekivät kunnolle ja mielelle hyödyllisiä asioita, KUN TAAS NYKYÄÄN LAPSET, NUORET JA MYÖSKIN AIKUISET TÖÖLÖTTÄVÄT SITÄ PERKELEEN LAITETTA NISKA VINONA ILMAN TEKEMÄTTÄ MITÄÄN! MIELISAIRAUDETKIN LISÄÄNTYY NÄIDEN PERKELEEN LAITTEIDEN JA SOSIAALISEN MEDIAN TAKIA! ASIALLE ON TEHTÄVÄ JOTAIN, NÄMÄ PITÄISI KIELTÄÄ! KÄNNYKÄT, SOSIAALINEN MEDIA, JA TEKOÄLY POIS!!!!!!!

3

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kaikki vihaa älypuhelimia tai tabletteja. Yksi syy on yksinkertaisesti ihmisten ikä. Esim. tässäajassa on ihmisiä jotka ovat eläneet aikaa lankapuhelimien kanssa ja palveluitten saamisen face toto face. Itse olen syntynyt 1070 luvun alussa ja ekat verkkopankkitunnukset sain 1996 ja ekan kerran käytin nykyaikaista verkkopankkia selaimessa 1997, kännykällä käytin ekan kerran verkkopankkia joskus 2011_13. Kuka tietää kuinka kauan pystyn käyttämään sitä, ei minulla ole ketään luottoihmistä.

      Minulla on itseäni 20v vanhempi kaveri joka on tilanteessa, jossa halvan ja hitaan w10 uusinta on edessä. Olen miettinyt jos hän ottaisi seuraavaksi tabletin, siinä on tiettyjä vahvuuksia mutta myös huonoja puolia. Ymmärrän täysin sen miksi hän valitsee edelleen tietokoneen. Hän ymmärtää myös sen miksi tabletti olisi hyvä, mutta älypuhelinta hän ei ota.

      Jos minulla olisi mahdollisuus heittää tietokone ulos ikkunasta, niin siirtyisin ihan täysin älypuhelimeen ja tablettiin. Minulla on valmius siihen. En arvostele ihmisten näkemyksiä. Monella on vain kynnys. Tiedän yli 80 ihmisen joka siirtyi älypuhelimesta aiempaan. Moni varmaan kaipaa lankapuhelimia vaikka johdot on revitty tolpista jo vuosia sitten.

    • Anonyymi

      1070 syntynyt:) Aikas vanha:)

      • Anonyymi

        Taitaa olla itte metusalem !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      271
      10054
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      325
      7223
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      85
      1913
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      116
      1620
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1491
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1181
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1169
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      959
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      818
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      762
    Aihe