Jari Koskinen

Lupasi, että ykkökorttelin patti puretaan vielä näillä lumilla ja piti lupauksensa, nyt kaikki joukolla äänestämään Koskista. Tähän ei Rautio pystynyt.
29306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Ilkkala valittaa ihan varmasti.

Äänestä

Kolminkertainen Eläköön huuto Koskiselle

Äänestä

Kiitos kuuluu kaupunginjohtajalle joka sentään neuvotteli sopimuksen tulokseen asti. Ei ollut Hauholla vaan töissä. Eläköön eläköön eläköön.

Äänestä
  • Onko kaupunginjohtajakin Hauholla usein?

    Äänestä

On purettu paljon köyhien asuntojakin, Koskisen hallintokaudella. Äänestä kokoomusta jos haluat kaupungista eliitin yksinomaisen asuinalueen.

Äänestä
  • Siinä tapauksessa äänestän varmasti

    Äänestä

Kunnia koskiselle

Äänestä
  • Ei saa purkaa kuppakeskus linnaa. Lujaa betonia on. Ei mitään vikaa. Ruvetaanko talkootyönä kunnostamaan?

    Äänestä

Koskinen on rautaa, ministeris mies vielä lisäksi

Äänestä

Älkää unta nähkö, että äänestäisin Koskista, en kumpaakaan. Samanlaisia nynnyjä molemmat!

Äänestä
  • Äänet tietysti Rautiolle!!!!!!!!

    Äänestä

Äänet Jarille koko perheeltä

Äänestä
  • Viimeksi ne meni Sarille koko perheeltä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Viimeksi ne meni Sarille koko perheeltä.

    Miten ihmeessä jotkut vielä nykyäänkin voi ajatella että jonkun muun ihmisen äänestäminen voisi auttaa heitä itseään? Ellei ole suhteita sitten tietenkin voi auttaakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Viimeksi ne meni Sarille koko perheeltä.

    Meiltä tulee edelleen menemään Rautiolle.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Meiltä tulee edelleen menemään Rautiolle.

    Meiltä menee kunnallisvaaliäänet (3 kpl) H. Lehkoselle. Se on järkevä ja tietää jotakin kouluasioista (huom. kasvatustieteiden tohtori) ja kulttuurielämästä eikä kunnissa enää paljon muista asioista päätetäkään. Aluevaaleissa on mietittävä, kuka tietää jotakin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimen asioista. Ehdokas on vielä mietintämyssyssä.

    Äänestä

Onko PersGäryllä valitusoikeus?

Äänestä
  • PersGäry on persujen takapiru.

    Äänestä

Pitäisikö Kiemungin järjestää nyt vuorostaan tukikonsertti Rautiolle, kun Raution suosio on sulanut ja täti on sukeltamassa syvälle ?

Äänestä
  • Miksi minulta kysyt kun en voi tietää? Kysy tukikonsertilta se tietää.

    Äänestä

  • Ei PersGäryllekään kukaan järjestänyt mitään.

    Äänestä

Samalla kun rakennukset puretaan nii tämä sibeliustalo hemmettiin tontilta. Sen voi siirtää sibeliuspuistoon, siellä voi Kiinalaiset rauhassa kuvata rakennusta.

Äänestä

Ei sitä vielä pureta pitkään aikaan , ennättää tuleen vielä yhdet lumet eli aikasintaan
vuonna 2026 menee purkuun.

Äänestä

En muuten ymmärrä kuka äänestää Rautiota, eli kaupungin velkojen tuplaajaa.

Äänestä
  • Se on ongelmasi kun et ymmärrä mitään. Äänet Sarille !!

    Äänestä

Kuolema köyhille!

卐 𝕂𝕆𝕂𝕆𝕆𝕄𝕌𝕊r 卍

#kuntavaalit 2025

Äänestä
  • mauton kommentti vihervassarilta

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    mauton kommentti vihervassarilta

    Mautonta politiikkaa oikeistolta.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Mautonta politiikkaa oikeistolta.

    Mautonta sinulta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lupasi, että ykkökorttelin patti puretaan vielä näillä lumilla ja piti lupauksensa, nyt kaikki joukolla äänestämään Koskista. Tähän ei Rautio pystynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu