Nyt tarvittaisiin koutsin ohjeita ja koulutusta.

Anonyymi-ap

Kaupungin turvallisuuden varmistamiseksi Pattayan poliisi aloittaa ympärivuorokautisen valvonnan korkean riskin alueilla.

Tehtävään on koulutettu uusia partioyksiköitä ylläpitämään järjestystä ja estämään rikoksia.

Partioita on ohjeistettu luomaan luottamusta ihmisiin ja käyttämään "Stop, Walk, and Talk" eli ‘Pysähdy, kävele ja puhu’ -lähestymistapaa.

Tuo tuollainenhan on selvää ammattitaidottomuutta, tehotonta nössöilyä.

Nyt todellakin jopa Pattayan poliisi tarvitsisi koutsin koulutusta tehden selväksi heille että vain väkivalta lopettaa väkivallan.

2

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä ole sattunut näkymään väkivaltaa Thaimaassa, enkä etsiskele sellaista Youtubestakaan.

      Jos umpihumalainen urpoleppänen toikkaroi pankkiautomaatilla rahoja heilutellen, se on hänen oma murheensa. Yksi ainoa kaveri joutunut aikoinaan ryöstetyksi, mutta poliisi selvitti asian kahdessa tunnissa ja palautti rahat.

      Pattaya on täynnä valvontakameroita ja niitä sekä osataan käyttää että käytetään. Missään muualla ei selviä niin nopeasti esimerkiksi kaulakoruvarkaudet kuin Pattayalla.

      Ainoa kenen kannattaa olla normaalia enemmän varovainen, on nuoret hennot nätit vaaleaveriköt. Ne vetää hunajan lailla puoleensa testopäissään heiluvia metsäläisiä, joita onneksi on vähän. Yksin ei kannata hypätä pimeään taksiin eikä toikkaroida eksyksissä.

      Sama koskee Suomeakin. Runsaalla rannekarvan kasvulla varustetut kiilusilmät vaanii kapakoiden ulkopuolella humalaisia että pääsiskös saatille. Kaksi tuttua naista on kohdannut yllätysrakkauden Suomessa ja kumpikin tekijä sai vain ehdollisen tuomion vaikka teot oli törkeitä.

      Thaimaassa olisivat istuneet vähintään viisi vuotta kovaa.

      2010

      • Anonyymi

        Niin tottakai Thaimaa ja Pattaya on ainoastaan sitä mitä sinä olet tai et ole sattunut näkemään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      146
      2444
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      175
      1681
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1578
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1533
    5. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      79
      914
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      865
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      851
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      59
      815
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      798
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      152
      745
    Aihe