Monta ihan vierasta naamaa ja nimeä

Anonyymi-ap

ehdolla Sysmän kunnallisvaaliehdokkaiden listoilla.
Todella vähän heistä myös tietoa :(
Olisi hyvä tietää ovatko kauan täällä Sysmässä elelleet, toiset haluaisivat äänestää ehdokasta jolla on pidempiaikaista paikallistuntemusta ja toiset taas ehdokasta jolla saattaisi olla uusia tuulia tuomisinaan.

5

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene tapaamaan tai soita. Siitä se selviää.

      • Anonyymi

        Eikö olisi helpompaa jos ehdokas esittelyssään kertoisi itsestään tietoja, niin kaikki voisivat ne sieltä lukea, varsinkin jos vaihtoehtona kaikki soittelisivat kaikille, tai kävisivät tapailemassa, missä, heidän kotonaan vai?


    • Anonyymi

      Riippuu mitä haluaa ehdokkaalta. Vaalikone on ihan hyvä väline jos ei pysty menemään tapaamaan ehdokkaita. Tosin pitää muistaa että jotkut valehtelee päin naamaa kun jotain kysyy.

      • Anonyymi

        Eikös se valehtelu ole politrukkien perusominaisuus. Eihän sitä muuten politrukiksi pääsekään!


      • Anonyymi

        ... ei vaalikoneelle tarvitse puhua totta, voivat jälkikäteen sanoa ajatelleensa silloin noin, tai ymmärtäneensä kysymyksen erilailla.
        Hyvinkin oleellista on tietää henkilöstä onko hän sysmäläinen vai aivan tuore tulokas, myös perhetiedot ovat aika oleelliset, onko jälkikasvua, eli kiinnostaako kouluasiat. Työskenteleekö henkilö Sysmässä vai viettääkö viikot muualla, silläkin on valtuustotyöskentelyyn merkitystä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      323
      8409
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      101
      6573
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      178
      3800
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      81
      3325
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      150
      2879
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      41
      2751
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2743
    8. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      36
      2425
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2416
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2084
    Aihe