Kengurukilpailu vituttaa suunnattomasti

Anonyymi-ap

Kyllä, tänään oli pelätyt kengurukilpailut. Tai siis, en edes tiennyt niistä ennen tätä päivää. Oli kuin olisi mojova paskapötkylä mäjähtänyt housuihini, kun kuulin jostain "yllätyspistarista".

Tosiasia onkin siis se, että kengurukilpailut eivät ole opetusta edistävää, vaan muiden opiskelijoiden keskenään kinaamista. Jos suoriudut hyvin, saat karkkia. Jos suoriudut huonosti, sinua vituttaa kilpailun aikana, tulet tietämään, kuinka paska olet matematiikassa etkä oikeasti saa mitään positiivista palautetta. Se on kuin heittäisi 4 vauvaa samaan aikaan tulivuoren suulle, ja katsoisi kuka idiootti jää imeskelemään varpaitaan kunnes magma hänet nielaisee. Eikä siitä opita mitään, eivät vauvat tiedä mitään lämpötiloista tai siitä, että ovat hengenvaarassa.

Kengurukilpailu on vain koulun parhaimpien perseennuolemista, ja muut jäävät nuolemaan näppejään ja pohdiskelemaan vaihtaisiko sitä amikseen, vai tappaisiko itsensä? Aivan paska juttu kerta kaikkiaan. Kuka vitun imbesilli pässi päätti, että opettamisen sijasta pistetään opiskelijat kilpailemaan keskenään. Vittu, minä tulin tähän oppilaitokseen opiskelemaan, enkä kilpailemaan! Haluan uutta tietoa, enkä tietää kuinka paska olen! Siis ihan paska maku suuhunhan tuosta jäi, kun ei mitään uutta ja vanha oli uinunut jo kankkulan kaivoon.

No, nyt joku saatanan pätijä tulee kommentteihin varmasti kirjoittamaan, että "aivotoimintaahan siinä testataan, vitun pälli". Saanen huomauttaa, että lukio on omien taitojen edistämistä, eikä niiden paskuuden tarkkailemista. En minä halua tietää siitä, kuinka paska olen. Se on menneen talven lumia, en tule käyttämään näitä matematiikan taitoja missään kohtaa elämääni. Miksi niistä pitää muistuttaa?

Tässä oli koko vittumainen pälätykseni. En näemmä ole tällä planeetalla elämisen arvoinen, kun en saatana normaalia matikkaakaan enää osaa.

2

700

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enään kirjoitetaan huoltolauseessa ennää!

    • Anonyymi

      Vig valitat toisten kieliopista niin paljon niin tässä on virhe: imbesilli kirjoitetaan imbesiili.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe