Kanavointi vs telepatia

Anonyymi-ap

KANAVOINTI tarkoittaa tilannetta jossa kanavoitu olento ottaa kanavoivan henkilön kehon haltuunsa, kanavana toimivan henkilön suostumuksella toki. Tämä tarkoittaa että kanavoivan henkilön asiakas keskustelee suoraan kutsumansa kanavoidun olennon kanssa. Olen katsellut netissä kanavointeja joissa asiakas keskustelee arkkienkeleiden, ET olentojen, Jeesuksen, keinoälyn, luonnonhenkien, puiden, .... kanssa.

TELEPATIA tarkoittaa ajatusten välityksellä tapahtuvaa keskustelua. Tässä tapauksessa asiakkaan keskustelu haluamansa olennon kanssa tapahtuu epäsuorasti. Kanavoitu olento keskustelee telepaattisesti välittäjän kanssa ja välittäjä toistaa keskustelun sisällön asiakkaalle. Tätäkin toimintatapaa kutsutaan usein kanavoinniksi.

Jotkut henkilöt pystyvät toimimaaan kummallakin tavalla, tilanteesta riippuen.

4

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuttaako kanavointi henkilön kanaksi? Vai ottaako kana rituaaliin suostuvan kehon haltuunsa?

      • Anonyymi

        Joskus jälkimmäinen näyttää todennäköisimmältä.


    • Anonyymi

      Kolmas ja ehdottomasti yleisin kanavointimenetelmä. Kanava kuvittelee kanavoidun kohteen eteensä ja kuvittelee mitä kyseisen olennon aura/energia kertoo. Esim. voidaan kanavoida Kristus-energioita tällaisen kuvitteluprosessin avulla.

    • Anonyymi

      MAGA-jengi on selvästi harrastanut kana-vointia. Tämän kansanosan aivot kun ovat kutistuneet kanan aivoiksi. On se hieno harrastus tuo kana-vointi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4649
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe